Didim’deki Triatlon Yarışları Ertelendi

Aydın

Korona virüs sürecinde pek çok etkinlik ertelenmek zorunda kaldı. Bu noktada Aydın Didim’de yapılması planlanan Triatlon yarışlarının da ertelendiği ifade ediliyor. Geçtiğimiz yıl itibariyle Haziran ayı itibariyle yapılan Triatlon yarışlarının, bu sene itibariyle ertelendiği belirtiliyor.

Kovid 19 salgınından dolayı bu sene yapılması planlanan Triatlon yarışlarının Eylül ayına ertelendiği ifade ediliyor. Söz konusu etkinliğin Mayıs ayı itibariyle yapılması planlanırken, ortaya çıkan korona virüs tehdidinin bu kararın alınmasında etkili olduğu ifade ediliyor.

Didim Belediyesi Organize Ediyordu

Aydın kentindeki Triatlon yarışlarını Didim Belediyesi organize ediyordu. Türkiye Triatlon Federasyonunun da katılım sağladığı etkinliğin bu sene Eylül ayında yapılacağı ifade ediliyor. Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle söz konusu etkinliğin ertelendiği ifade edilirken; bu etkinliğinin Eylül ayı itibariyle yapılmasının planlandığı ifade ediliyor.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı olan Bayram Yalçınkaya alınan karara dair bir açılama yaparak, yapılması planlanan etkinliğin 5-6 Eylül tarihinde yapılmasının planladığını ifade etti. Geçtiğimiz yıl itibariyle Haziran ayı itibariyle yapılan Triatlon yarışlarının 2020 yılında Mayıs ayı itibariyle yapılması planlanıyordu.