Burcu İldem Gerçekden’den Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne Ziyaret

aydındaspor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 – 12 Ocak 2020 tarihleri arasında Didim Spor Salonunda yapılan Halter Şampiyonası’nda Burcu İldem Gerçekden birinciliği elde etti.  Bu eğitim öğretim yılında Okul Sporları kapsamında Yıldız Halter Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Bu şampiyonaya katılan ve Türkiye Şampiyonu olan Burcu İldem Gerçekden Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nu ziyaret etti.

Aydın’dan Şampiyon Çıktı

Türkiye Halter Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil etmek üzere şampiyonaya katılan sporcu Aydın Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda eğitim görüyor. Sporcu 69 kg. sıkletinde koparmada 76, silkmede ise 91 kg. kaldırdı. Böylece Burcu toplamda 167 kg. ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Şampiyonada Aydın’a bu gururu yaşatan dereceyi almada katkısı olanlara teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, gençlerin bu başarıları çalışma ve ardından azimleriyle elde ettiklerini söyledi. Fillikçioğlu şampiyon olan sporcu Burcu İldem Gerçekden ve onun çalışmalarındaki en büyük destekçisi antrenör Meliha Sarıkoca’yı tebrik etti.