Aydın’da Otistik Ve Down Sendromlu Çocuklar İçin Dostluk Maçı

Otizm ve down sendromu problemi olan çocuklar için Aydın’da bir dostluk maçı tertip ediliyor. Farkındalık yaratmak ve toplumu bilinçlendirmek için düzenlenecek dostluk maçında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol Takımı ile Katar Büyükelçiliği Futbol Takımı karşı karşıya gelecek.

Aydın, down sendromlu çocuklar için düzenlenecek dostluk maçına ev sahipliği yapıyor. Hem down sendromu hem de otizm konusunda farkındalık yaratmak için tertip edilecek müsabakada TBMM Futbol Takımı ile Katar Büyükelçiliği Futbol Takımı karşı karşıya gelecek. Dosthane geçecek maçta hem Aydın hem de ülke genelinde down sendromlu çocukların topluma kazandırılması için mesaj verilecek.

Maçın Hakemi Süper Lig’den

Aydın’da down sendromlu ve otizmli çocuklar için devlet kademesince düzenlenen dostluk maçı bugün oynanacak. Ayrıca bu karşılaşmada bir Süper Lig hakemi düdük çalacak. Son zamanlarda yönettiği maçlarla beğeni kazanan Ali Palabıyık maçın orta hakemi olurken Palabıyık’ın yardımcılıklarını Serkan Olguncan ve Soner Maraş yapacak.

Aydınlılar Maçı Takip Edebilecek

TBMM Futbol Takımı ile Katar Büyükelçiliği Futbol Takımı arasında düzenlenen dostluk maçı bugün, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi sahasında oynanacak. Otistik ve Down sendromlu çocukların topluma kazandırılması amacıyla yapılacak maçta ilk düdük Ali Palabıyık tarafından saat 14.30’da çalınacak.

ADÜ Binali Yıldırım Stadyumu’nda oynanacak maçı Süper Lig’de görev alan Ali Palabıyık yönetirken orta hakemin yardımcılıklarını ise Soner Maraş ve Serkan Olguncan yapacak.

Dostluk Maçı İçin Aydın’a Geldi

Down sendromuna ve otizme dikkat çekmek için oynanacak dostluk maçı için Katar Ankara Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi ile çok sayıda diplomat Aydın’a geldi.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir yayınladığı mesajla down sendromu ve otizmli çocuklar için tertip edilecek dostluk maçına bütün aydınlıları ve ADÜ öğrencilerini davet etti.

TBMM Futbol Takımı ve Katar Büyükelçiliği Futbol Takımı arasında yapılacak maç ile tüm ülkede down sendromlu ve otizmli çocuklar için farkındalık kazandırılması hedefleniyor.

Karşılaşma bugün saat 14.30’da başlayacak.