Aydın Büyükşehir Belediyespor Oyuncusu Meryem Boz ”Japonya’da Kürsüye Çıkmak İstiyoruz”

Aydın Büyükşehir Belediyespor oyuncusu A Milli Kadın Voleybol takımının öne çıkan isimlerinden Meryem Boz Japonya’daki olimpiyatlarda dereceye girmek istediğini söyledi.

Mavi Şimşek olarak bilinen başarılı oyuncu Meryem Boz, Aydın Büyükşehir Belediyespor A Milli Kadın Voleybol takımının başarılı isimlerinden. 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri finalinde Almanya’yı 3-0 mağlup edip şampiyon olarak olimpiyatlara katılma hakkı kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda performansları ile kendinden övgü ile bahsedilen Meryem Boz, Japonya’da derece almak istediklerini söyledi.

”Adeta Kalp Krizi Geçirdik”

Saçlarındaki mavilik sebebi ile Mavi Şimşek olarak anılan Meryem Boz yaptığı açıklamalarda ”Bizim için her maç önemliydi. Grupta telafi edebileceğimiz maçlar vardı. Sonraki bütün maçlar final değerindeydi. Finali adeta Polonya maçında oynadık. Finali Almanya ile oynadık ama yarı finaldeki Polonya maçı çok zorluydu. Müsabakanın 4. setinde adeta kalp krizi geçirdik. Kimsi pes etmedi. Sanırım izleyenler için çok zor bir durumdu. Büyük bir emek var. Emeğin karşılığını alabilmek onur verici ve keyifli.” sözlerine yer verdi.

”Ekip Olarak Pes Etmedik”

Meryem Boz, turnuva kapsamında gerçekleşen yarı finaldeki Polonya maçının kendileri için hem önemli hem keyifli olduğunu anlattı. Boz sözlerine, ”Ekip olarak pes etmedik. Olimpiyatlara gitmeyi Polonya’dan çok daha fazla istedik. Maç boyunca 36 sayı almış olabilirim ama çok kritik yerlerde iyi savunma yapıldı. Benim o sayıyı alabilmemin arkasında takım arkadaşlarımın organizasyonu yatıyor. 36 sayıyı takım arkadaşlarımla birlikte aldığım skorlar olarak nitelendiriyorum.” şeklinde devam etti.

”En Büyük Hedefim Olimpiyatlara Gitmekti”

Boz sözlerine, ”Benim de en büyük hedefim olimpiyatlara gitmekti. Orada tabii ki kürsüye çıkmayı istiyoruz. Çünkü olimpiyatların ötesinde bir yer yok. Olimpiyatlarda neden kürsüye çıkıp bayrağımızı dalgalandırmayalım? Olimpiyatlara gitmek bile büyük bir hedefti. Biz şimdi kürsüye çıkmak istiyoruz.” diye devam etti.

”Mavi Şimşek: Mavi Rengi Seviyorum”

Saçlarındaki mavilikler ile beğeni toplayan Meryem Boz, ”Başarıyla gelen bir ilgi oldu sanırım çünkü ben 6-7 yıldır saçımı maviye boyatıyorum. Mavi rengi seviyorum ve yakıştığını düşünüyorum. Bana şans getirdiği gibi bir düşüncem yok. Olimpiyatlarda da mavi saçımla devam edeceğim.” sözlerine yer verdi.