Aydındaki Atletlere Yeni Malzemeler Teslim Edildi

Aydın Kardeşköy Atletizm Pisti

Aydın kentinde bulunan atletizm pistinin malzemelerinin teslim edildiği belirtiliyor. Ülkemizdeki en büyük pistler arasında yer akan Efeler Kardeşköy Atletizm Pisti’ne yeni spor malzemelerinin temin edildiği açıklandı. Ayındaki atletlere teslim edilen spor malzemelerinin onların hazırlanmasına katkı sunması hedefleniyor.

Aydın Kardeşköy Atletizm Pisti hem ulusal hem de yerel yarışmalara ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte sporcuların antrenman yapmalarına olanak tanıyan tesisin, eksiklerinin de giderildiği ifade ediliyor. Aydın şehrinde aktif bir şekilde kullanılan tesislerin çok sayıda farklı sporcuya da ev sahipliği yaptığı ifade ediliyor.

4 Mayıs Tarihinde Yeniden Açılmıştı

Ülkemizde korona virüs salgını baş gösterdikten sonra geçici süreyle kapa kalan Efeler Kardeşköy Atlezim Pisti, 4 Mayıs tarihi itibariyle yeninden faaliyetine başladı. Sosyal mesafe kuralına dikkat etmek şartıyla açılan tesislerde atletizm çalışmalarının da başladığı ifade ediliyor.

Tesislerde özellikle Atıcılık (Trap-Skeet), Atletizm, Badminton (Açık Alan) ve Binicilik alanında sporcular faaliyetlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca okçuluk ve tenis gibi sporlarla ilgilen sporcular da bu tesislerde çalışmalarına devam edebiliyor.