Aydın Atletizm Antrenörü Burak Uygun’un Oğlu Gururlandırdı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Burak Uygun’un 12 yaşındaki oğlu Koray Uygun Turkcell Türkiye U14 Salon Atletizm Festivali’nde 60 metre engelli koşuda altın madalya sahibi oldu.

Turkcell Türkiye U14 Salon Atletizm Festivali kapsamında İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen yarışlarda minik atletler kıyasıya mücadele etti. Atletizm Festivali’nde Aydın’ı temsilen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Burak Uygun’un 12 yaşındaki oğlu Koray Uygun yarıştı. 2008 doğumlu Koray Uygun, 60 metre engelli koşuda 10.03 sn ile altın madalya sahibi oldu.

Koray Uygun, katıldığı ilk ulusal müsabakada Türkiye Şampiyonluğu alarak başta Aydınlılar olmak üzere babası Burak Uygun’u da gururlandırdı. Başarılı eski atlet Burak Uygun sayısız başarılara sahip ve oğlunu da kendisi yetiştiriyor.

Hem Okulda Hem Atletizmde Başarılı

Mustafa Kiriş Ortaokulu’nda okuyan Koray Uygun derslerinde de 98.8 ortalamaya sahip. Hem okulunda hem atletizmde başarılı olan Koray Uygun, okul ile sporu bir arada idare etmek isteyen yaşıtları için iyi bir örnek oldu.

Oğlumla Gurur Duyuyorum

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Burak Uygun, yaptığı açıklamalarda “U14 Salon Atletizm Festivali’ne katılımın çok fazla olması nedeniyle zorlu geçmesine rağmen oğlum Koray Uygun’un ilk defa katıldığı şampiyonada Aydın’ı en iyi şekilde temsil ederek Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Oğlum Koray Uygun’un hayatında spora büyük bir yer ayırması, başarılı bir sporcu olması ve 12 yaşında olmasına rağmen katıldığı ilk ulusal müsabakada şampiyonluk elde etmesinden dolayı gurur duyuyorum.” sözlerine yer verdi.

Aydın Atletizm Antrenörü Uygun Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne teşekkürünü ”Desteklerinden dolayı Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na teşekkür ediyorum.” sözleri ile dile getirdi.

Cenap Filikçioğlu da ”Atletizm Antrenörü Burak Uygun ve Atlet Koray Uygun’u elde ettikleri Türkiye Şampiyonluğu derecesinden dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını dilerim.” diyerek Uygun ailesini tebrik etti.