Aydın’da Tesisler Açılmaya Başladı

Aydın kentinde spor tesisleri

Korona virüs sürecinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın kentinde de tüm spor organizasyonları ertelenmişti. Bununla birlikte tüm spor tesisleri de geçici bir süreliğine kapatılmıştı. Artık korona virüs önlemlerinin gevşetilmiş olmasına paralel olarak Aydın kentinde spor tesisleri de açılmaya başladığı ifade ediliyor.

Ülkemizde son zamanlarda vaka sayısının azalmasına paralel olarak normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bu kapsamda ilk önce Aydın kentinde sabah sporları açık alanda yapılmaya başlandı. Aydın Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde gerçekleşen sabah sporu etkinliklerine çok sayıda vatandaş ta katımım gösterdi.

Sporcular İlk Kez Antrenman Yaptı

Spora önem veren bir kent olarak karşımıza çıkan Aydın, çok sayıda sporcuya da ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan spor salonlarının da yeniden açıldığı biliniyor. Bu kapsamda aydın kentindeki sporcuların da uzunca süreden beri ilk kez antrenman yaptıkları biliniyor.

Aydın kentinde spor tesisleri yeniden açıldı. Böylece kentte uzunca süreden beri antrenman yapamayan sporcular da yeniden antrenman yapma olanağına kavuştukları da ifade ediliyor.

Güncel Yazılar