Aydında 19 Mayıs Kutlamaları Yapıldı

19 Mayıs kutlamaları

Bu sene korona virüs sürecinde dahi Aydında 19 Mayıs kutlamaları yapılarak; kent merkezinde uzun bir kortej oluşturuldu. Saat 19:19 itibariyle Aydın’da İstiklal Marşı okunarak; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı. Vatandaşların etkili bir şekilde katılım gösterdikleri, etkinlik sonrasında bir de kortej oluşturuldu.

Aydın kentinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı okunarak; 101 adet balon gökyüzüne gönderildi. Bu etkinliğe vatandaşların da balkonlarından destek verdikleri ifade edildi. Bu sene korona virüs nedeniyle etkilikler toplu bir şekilde yapılmazken; vatandaşların balkonlarından bu etkinliğe destek verdikleri de ifade edildi.

Aydında 19 Mayıs Kutlamaları İlgi Gördü

Ülkemizde hemen her şehirde olduğu gibi Aydında da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşku içerisinde kutlandır. Aydında 19 Mayıs kutlamaları bu sene balkonlardan İstiklal Marşının okunmasıyla gerçekleşti.

Devlet protokolünün ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Adnan Menderes Stadyumunda tören düzenledi. Bu törende de korona virüs tedbirlerine uygun bir şekilde davranıldığı da ifade edildi.

Güncel Yazılar