Aydın Futbol Takımları Beklemede

Süper Amatör

Korona virüs pandemisi sürecinde liglere ara verildiği biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda hem Süper Lig hem de 1. Ligin tekrar oynatılmaya başlaması Aydın kentindeki futbol takımlarını da harekete geçirdi. Bu kapsamda TFF 2. Lig, 3. Lig ile BAL ve Süper Amatör Ligde oynayan 6 Aydın kentinin takımı, liglerin başlamasını heyecan içerisinde bekliyor.

Aydın takımlarının gözü artık TFF tarafından yapılacak olan açıklamaya dönmüş durumda. Bu kapsamda yakın bir zamanda alınan karar göre 2. Lig ve 3. Lig maçlarının 18 Temmuz itibariyle başlatılacağına dair haberler gelmeye başlamıştı.

BAL ve Süper Amatör Birleşecek Mi?

Öte yandan edinilen bilgiye göre BAL ile Süper Amatör Liginin birleştirilmesi de gündeme geliyor. Bu kapsamda Aydınlı futbol takımları da alınacak kararların nasıl şekilleneceğini merakla bekliyor. Aydın kentini temsil eden Yıldızspor ile Sökespor BAL 8. Grupta mücadele ediyor.

Kalan 4 maçını da kazanmayı isteyen Aydın takımlarının böylece başarılı bir sezonu da sonlandırmayı planladıkları da biliniyor. Artık tüm Aydın kenti takımları TFF tarafından yapılacak olan açıklamaya kilitlenmiş durumda.

Güncel Yazılar