Aydın Büyükşehir Belediyespor’un Galibiyet Serisi

Üç yıldız mücadele ettiği Sultanlar Ligi’nde geçen sezon 4 maç üst üste kazanan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu hafta sonu Beşiktaş ile karşılaştı.

Beşiktaş karşılaşmasında Beşiktaş’ı mağlup eden Aydın Büyükşehir Belediyespor 5 maçlık galibiyet serisine ulaştı ve yeni bir rekora imza atmış oldu. Lig’de toplam 5 kez karşılaştığı Fenerbahçe Opet maçlarından mağlubiyet ile ayrılan Aydın Büyükşehir Belediyespor, bu hafta rakibini yenerek hem sarı lacivertli ekibe karşı ilk galibiyetini, hem de kazanma serisine devam etmek istiyor.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Seriye Devam Etmek İstiyor

Bu hafta sahasında Fenerbahçe Opet’i ağılayacak olan Aydın Sultanları, lig tarihinde yenemediği Fenerbahçe Opet’i mağlup ederek galibiyet serisini sürdürmeyi planlıyor.

Sultanlar Ligi’nde son haftaların en formda takımlarından biri olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, galibiyet serisinde yeni bir başarıya daha imza atarak 5 maçlık galibiyet serisini yakaladı.

Üç yıldır mücadele ettiği Sultanlar Ligi’nde Aydın Büyükşehir Belediyespor, 5 maç üst üste kazanma başarısı gösterek bir ilke imza attı. Sultanlar Ligi’nde mücadele ettiği ilk sezonda 3, geçen yıl ise 4 maç üst üste kaybetmeyerek Aydın’ın Sultanları, bu yıl İlbank, Kuzeyboru, Beylikdüzü Voleybol İhtisas, Sistem9 Yeşilyurt ve Beşiktaş maçlarını kazanarak 5 maçlık galibiyet serisine ulaştı.

Fenerbahçe Opet’e Karşı İlk Galibiyet Gelecek mi?

Galibiyet serisini 6 maça çıkarmak için uğraşan mavi beyazlı takım, 23’üncü haftada mücadelesinde ligin güçlü takımlarından Fenerbahçe Opet’i kendi sahasında ağırlayacak. Zorlu karşılaşma, Efeler ilçesindeki Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda 16 Aralık Çarşamba günü saat 16.00’da başlayacak.

Üç sezondur mücadelesine devam eden Sultanlar Ligi’nde Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Fenerbahçe Opet karşısında daha önce hiç galibiyet alamadı.

Lig’de toplam 5 kez karşılaştığı Fenerbahçe Opet maçlarından mağlubiyet ile ayrılan Aydın Büyükşehir Belediyespor, bu hafta rakibini yenerek hem sarı lacivertli ekibe karşı ilk galibiyetini, hem de kazanma serisine devam etmek istiyor.

Aydın Büyükşehir Belediyespor bu yıl ligin ilk yarısında Fenerbahçe Opet’e deplasmanda 3-0’lık skorla mağlup olurken 2019-2020 sezonunda kendi sahasında 3-0, deplasmanda 3-1’lik skorla mağlup oldu. 2018-2019 sezonunda ise Aydın Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe Opet’e deplasmanda 3-0 yenilirken, kendi sahasında is 3-2’lik skorla mağlup oldu.