Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü’den Jest

Türkiye Ttriatlon Federasyonu bünyesinde yapılan Türkiye Triatlon Şampiyonası sona erdi. Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda öncelikle birinci ve ikinci etap mücadeleleri gerçekleşti.

Birinci ve ikinci etap karşılaşmalarının ardından ise final yarışı sahne aldı. Final etabının ardında da Türkiye Triatlon Federasyonu’nca gerçekleştirilen Türkiye Triatlon Şampiyonası tamamlanmış oldu.

Birçok spor müsabakasını etkisi altına koronavirüs salgını, bu şampiyonada da değişiklikler yapılmasını gerektirmişti. Normal tek bir yerde düzenlenen şampiyona, koronavirüs pandemisi sebebiyle yarışmalar her sporcunun kendi ilinde gerçekleştirildi.

Aydın’da sahne alan Türkiye Triatlon Şampiyonası, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gerçekleşti. Şampiyona sonunda koşu ve yüzme branşlarında elde edilen dereceler ile Türkiye Geneli Başarı Sıralaması belirlendi.

Bu başarı sıralamasına göre, M2 Kadınlar kategorisinde Ceylin Aslan birinci oldu. Öte yandan Yıldız Kadınlar kategorisinde Beyza Ayaşlıoğlu ikinci, M2 Kadın  3. Etap müsabakalarında ise Sude Sert üçüncü olmayı başardı.

Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın ardında, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Türkiye Geneli Başarı Sıralaması’na giren ve önemli derece elden eden sorcuları konuk etti.

Cenap Fillikçioğlu’ndan Tam Destek

Türkiye Ttriatlon Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından Aydın ilini temsil eden başarılı sporcular, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nun daveti ile biraraya geldiler.

Aydın ilini temsil eden genç sporcuları tebrik eden, başarı temennisinde bulunan Cenap Fillikçioğlu, her zaman destek vermek için hazır olduklarını ifade etti.

Öte yandan makamında ağırladığı genç sporcularla sohbet eden Cenap Fillikçioğlu, tek tek gençlerin gelecek planlarını / hayallerini sordu ve ardından başarılı gençlere ödül takdim etti.

Cenap Fillikçioğlu’ndan Stat Açıklaması

Türkiye Ttriatlon Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda Aydın ilini temsil eden başarılı sporcuları ağırladıktan sonra açıklamalarda bulunan Cenap Fillikçioğlu, konuşmalarında Bal Ligi ile ilgilide birtakım açıklamalarda bulundu.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu bu konu ile alakalı; “Geçtiğimiz yıllarda çok yıpranan ve ilimizdeki Bal Ligi takımlarını ağırlayacak olan Adnan Menderes, Didim, Çine ve Söke Statlarımızı bakıma aldık.

Çalışmalarımız büyük bir çaba ve titizlik ile sona erdi. Yeni sezonda hazır hale getirilen statlarımızın gençlerimize hayırlı olmasını ve 2021 Ocak ayı sonunda pandemi kurallarına göre başlatılması planlanan, Amatör Futbol Liginde ilimizi temsil edecek olan takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini yer verdi.