ZEKERİYA TOPAYAN FİLELERİN KORUYUCUSU!

Zekeriya Topayan

Zekeriya Topayan filelerin koruyucusu! TFF 3. Lig 2. Grup takımlarından olan Nazilli Belediyespor’un başarısının arkasında deneyimli kaleci Zekeriya Topayan bulunuyor. Bu sezon 4 maçta hiç gol yemeyerek bütün dikkatleri grupta üstüne çeken Nazilli Belediyespor’un başarısı herkesin dilinde dolanıyor.

Nazilli Belediyespor şu anda 2. grup liderliğinde 19 puanla yerini korurken grup ikinciliğinde ise 17 puanla Fethiyespor yer alıyor. Nazilli ekibi Zekeriya Topayan sayesinde ise 10. haftanın sonunda grubunda en az gol yiyen iki takımdan biri olma başarısını da gösterdi. Topayan’ın kalede güven vermesi ve istikrarlı bir başarı göstermesi tüm takımın enerjisine etki gösteriyor. Nazilli ekibi bu sayede hem daha az gol yerken hem de daha çok gol atma fırsatını ele geçiriyor.

Deneyimli kalecinin hem takım arkadaşları hem de Nazilli ekibinin teknik direktörü Topayan’ın bu istikrarlı başarısından çok memnun. Nazilli taraftarının de gönlünü kazanan deneyimli eldiven Topayan ilk sezon 30 maçta görev alırken geçen sezon da 28 maçta file bekçiliği yapmıştı. Başarılı kaleci bu sezon da henüz hiç maç kaçırmadı ve 10 hafta boyunca oynanan her maçta kalesini başarılı bir şekilde korudu.

Bu sezon henüz gerçekleşen 10 karşılaşmanın hepsinde ilk 11’de başlayan başarılı kaleci Topayan toplam 900 dakika boyunca oyunda süre aldı. Sezon başından beri oynanan 10 maçta toplam 7 gol yiyen deneyimli eldiven bu başarısı ve performansı sayesinde takımının grup liderliğine çok büyük katkı sağladı. Performansı, başarısı ve istikrarı ile dikkatleri üzerine toplayan deneyimli file bekçisi Topayan toplam 10 maçın 4’ünde kalesini gole tamamen kapattı.

31 yaşındaki başarılı kaleci Topayan en son oynanan Nazilli Belediyespor – Çengelköy maçında hiç gol yemezken 2 Aralık’ta oynanacak olan Darıca Gençlerbirliği – Nazilli Belediyespor maçında da deneyimli eldivenden aynı performansı göstermesi bekleniyor. Deneylim kaleci bu sezon oynanan 10 maçta hiç kırmızı kart görmezken şu ana kadar sadece bir kere sarı kart ile oyunu tamamladı. Başarısının yanında istatistikleri ile de gözler önünde olan Nazilli Belediyespor’un kalecisi Zekeriya Topayan Bursa doğumlu. Ligin kalan 14 maçında da aynı performansı ve istikrarı göstermesi beklenilen kaleci Topayan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.