AYDIN BÜYÜKŞEHİR VOLEYBOL TAKIMI LİGDE DAYANAMADI

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI LİGDE RAKİBİNE YENİK DÜŞTÜ

Aydın Büyükşehir Voleybol Takımı Ligde Dayanamadı.

Geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımı lif lideri Vakıfbank’ı kendi sahasında ağırladı. 3-1’lik bir yenilgi ile biten maçta Aydın Büyükşehir Belediyespor lig lideri Vakıfbanka direnemedi. Mavi beyazlılar bu mağlubiyet ile arka arkaya üçüncü yenilgisini almış oldu. Aydın’ın damadı olan Vakıfbank’ın İtalyan Antrenörü Giovanni Guidetti, maç bitiminde Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik etti.

Sultanlar Ligi’nde Play-Off mücadelesi veren Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı ligin 17’nci haftasında kendi sahasında lig lideri Vakıfbank’ı konuk etti. Efeler ilçesi olarak bilinen Aydın’da Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçta Vakıfbank başlangıçtan itibaren iyi bir performans gösterdi. İlk set içerisinde savunmada basit ve ufak tefek hatalar yapan Aydın Büyükşehir Belediyespor ilk teknik molaya 12-3’lük bir skor ile geride girdi.  Vakıfbank daha sonra üstünlüğünü kaybetmeyerek ilk seti 25-8 kazanarak genel skoru 1-0 yaptı.

Üçüncü Sette Toparlandı ama Olmadı

İlk setin ardından karşılaşmanın başında kazandığı üstünlüğü devam ettiren Vakıfbank ikinci sette de teknik molada 12-7’lik skorla öndeydi. Teknik moladan sonrada yine

Üstünlüğünü kaybetmedi ve 25-14’lük skorla 2. Seti kazanarak genel skoru 2-0 yaptı. Aydın Büyükşehir Belediyespor üçüncü sette toparlanmaya başladı. Aydın Büyükşehir Belediyespor üçüncü teknik molaya 12-8’lik skorla önde girdi ve daha sonra üçüncü seti 25-22’lik skorla kazanarak genel skoru 2-1 hale getirdi. Üçüncü sette gösterdiği başarıyı dördüncü sette devam ettiremeyen Aydın Büyükşehir Belediyespor dördüncü sette Vakıfbank karşısındaki üstünlüğünü kaybetti. Dördüncü sette teknik molaya 12-5’lik bir skor ile Vakıfbank önde girdi. Teknik moladan sonra yine istediği başarıyı gösteremedi ve son set 25-15 şeklinde bitti ve genel skor 3-1 oldu. 3-1’lik bir yenilgiye uğrayan Aydın Büyükşehir Belediyespor istediği performansı gösteremedi. Üçüncü sette toparlanır gibi oldu fakat bu maçı kaybetmelerine engel olmadı. Kendi sahasında lig lideri Vakıfbank’a direnemedi.

Maçta görev alan hakemler ise Hakkı Demiralay ve Rıza Yelpaze idi. Toplam 89 dakika süren maçta set skorları ise sırayla. 8-25, 14-25, 25-22, 15-25 şeklindeydi.