Yıldızspor’dan Yardımlı Transfer

Aydın’ın Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden başarılı ekiplerinden Yıldızspor, sezonun tamamlanmasından sonra gelecek sezona dair çalışmalarına çok çabuk bir şekilde başladı. Aydın temsilcisi ilk olarak altyapısından yetişen oyuncuları A Takıma yükselttikten sonra diğer takımlardan listesine uygun olan oyuncuları da transfer etti. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde bir transfer daha açıklayan başarılı ekibin bu transferinde çok önemli bir ismin büyük bir katkısı vardı.

Teşekkürler Ahmet İlhan’a

Bu sezon Aydın takımları adına belirli belirsiz bir sezon oldu demek herhalde yanlış olmaz. Birçok Aydın temsilcisi normalde yapabileceğinden çok daha düşük seviyelerde kaldı ve bu durum taraftarlarda ister istemez bir hayal kırıklığı yarattı.

Bununla birlikte şehrin futbolcu fabrikası olarak bilinen Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Yıldızspor, gelecek sezona dair planlamalarını hayata geçirmek konusunda oldukça hızlı davrandı. Mavi Beyazlı takım sezonun tamamlanmasıyla birlikte direkt olarak oyuncu transfer etmeye başladı.

İlk olarak altyapısındaki yetenekli oyuncuları A Takıma yükselten başarılı ekip, sonrasında da farklı takımlardan oyuncuları transfer etmeye başlamıştı.

Daha önce 7 yıl takımda forma giyen ve geçen sezonu Çine Madranspor’da geçiren defans oyuncusu Ahmetcan Barba, yuvasına geri döndü. Yıldızspor iç transferde ise orta saha ve kanat oyuncusu Mustafa Doğan ile yeniden anlaştı. Alt yapıdan yetişen, geçen sezon BAL Liginde A Takım’da oynayan genç oyuncu, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonu olan ADÜ Futbol takımında da forma giymişti. Kulüp Başkanı Kaya Özcan, iki oyuncuyla yaptığı transfer görüşmesinin olumlu sonuçlandığını belirterek transferlerin hayırla olması dileğinde bulundu.

Ancak Yıldızspor adına dikkat çeken son transferde önemli bir oyuncunun da ismi geçti. Şu sıralarda Altınordu’nun başarısı için ter dökmeye devam eden ve Aydınlı bir futbolcu olan Ahmet İlhan Özek, Kadir Canbaz’ın Yıldızspor’a transferinde masrafları üstlenen isim oldu.

Hem Yönetici Hem Oyuncu

Altınordu’da attığı gollerle Lacivert Kırmızılı takımın başarısına ciddi katkı sağlayan tecrübeli oyuncu aynı zamanda Yıldızspor’da yöneticilik yapıyor.

Yine Çine Madranspor’da forma giyen ve geçen sezona damgasını vuran oyunculardan biri olan Kadir Canbaz’ı transfer eden Yıldızspor bu bağlamda hem yönetici hem de oyuncu olan Ahmet İlhan Özek’in fedakârlığından faydalanmış oldu.

Yıldızspor Kulüp Başkanı Kaya Özcan, Yıldızspor Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da forma giyen Ahmet İlhan Özek, Yıldızspor Sportif Direktörü Göksel Özdemir’in yer aldığı törende Kadir Canbaz, mavi-beyazlı formayı giydi.

Bu bağlamda oldukça önemli bir transferi gerçekleştirmeyi başaran Aydın temsilcisi gelecek sezonda da yine gençlere şans verip aynı zamanda başarıya gidecek bir modeli oluşturmayı hedefliyor. Bununla birlikte Mavi Beyazlı takımın sezon başlamadan önce halletmesi gereken en önemli durum iyiden iyiye genişleyen kadrosunu belirli ölçüde hafifletmesi ve kadro uyumu sorununu çabuk atlatması.