Yıldızspor’dan Transfer Bombardımanı

Aydın’ın Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden biri olan Yıldızspor, sezonun tamamlanmasıyla birlikte transferde hareketli günler geçirmeye başladı. Mavi Beyazlı ekip birçok oyuncuyla kadrosunu güçlendirirken altyapıdan yetişen oyuncularını da A takıma çıkarmaya devam ediyor. Öte yandan Aydın temsilcisinde bu kadar geniş bir kadro kurulduktan sonra takımdan ayrılacak isimlerin de yakın zamanda belirlenmesi bekleniyor.

Futbolcu Fabrikası

Bu sezon Aydın takımları adına pek iyi geçmedi ancak her takım kendi elinden geldiğince hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Aydın’ın futbolcu fabrikası olarak anılan ve Bölgesel Amatör Lig (BAL) mücadelesi veren Yıldızspor bu hazırlıklara en erken başlayan ve en hareketli günleri geçiren takım olarak ifade edilebilir. Zira takım sezon tamamlandığı andan itibaren direkt olarak gelecek sezonun planlamalarını yapmaya başladı.

Bu sezon profesyonel liglere üç oyuncu vermeye hazırlanan Mavi Beyazlılar, Süper Amatör Lig’deki pilot takımı Kızılcaköyspor’da forma giyen 2005 ve 2006 doğumlu Tuğrul Haktan Çamlıca, Arda Bilmez ve Ahmet Taha Dağbaşı’nı A Takıma kazandırdı. Üç genç oyuncu, gelecek sezon A Takımla birlikte çalışacak.

Öte yandan takımın kadrosunu güçlendirirken sadece altyapıdan beslenmediğini de ifade etmekte fayda var. Önümüzdeki sezonda da genç oyunculardan kurulu bir kadroyla mücadele etmeyi hedefleyen Mavi Beyazlı ekibin altyapısında yetişen ve 2 yıl A Takım’da forma giyen 23 yaşındaki Raşit İlçebaylık, 2 sezonluk Aliağa FK macerasının ardından yuvaya döndü. İlçebaylık, Yıldızspor ile gelecek sezon için el sıkıştı. Yıldızspor’un altyapısında yetişen İlçebaylık’ın yeniden takıma kazandırması taraftarları da memnun etmiş görünüyor.

Transferden sorumlu Samet Albayrak’ın raporları doğrultusunda hız kesmeden çalışmalarına devam eden takımın gelecek günlerde başka transfer açıklamaları da yapması bekleniyor.

Plaj Voleybolu Heyecanı Başladı

Öte yandan Yıldızspor’da ne kadar hareketli günler geçiyorsa Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nda da o kadar hareketli günler yaşanmaya devam ediyor.

Dünyanın en önemli plaj voleybolu organizasyonları arasında gösterilen Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Plaj Voleybolu Dünya Turu VW Beach Pro Tour Kuşadası Challenge heyecanı başladı. 4 gün sürecek olan Beach VW Pro Tour Kuşadası Challenge’a 33 ülkeden 200 sporcu katılıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103’üncü yıldönümünde başlayan turnuvada pek çok farklı ülkeden plaj voleybolunun en iyileri buluşmuş durumda. Turnuvanın kadın tarafında ülkemizi temsil eden Selin Toy ve Suzan Dilara Gedikoğlu Şili’den Maria Zapata ve Chris Villablanca’ya 2-0 mağlup oldular.

Erkekler tarafındaysa Yusuf Özdemir-Mustafa Susam ikilisi ABD’den Troy Field-Chase Budinger’e 2-0, Necmi Ayberk Güllük-Batuhan Kuru da Meksika’dan Juan Virgen-Miguel Delgado’ya aynı skorlarla yenilerek erken veda etmek zorunda kaldılar.

Her ne kadar ev sahibi avantajı bizde olsa da temsilcilerimiz istedikleri performansları sergileyemediler. Bununla birlikte en iyilerin mücadelesi Ana Tablo maçlarıyla birlikte devam edecek.