Yeni Model Fenerbahçe

 Geride kalan sezonda Süper Lig’de bir kez daha hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe, bu yaz transfer döneminde Emre Mor da dahil olmak üzere pek çok flaş transfere imza attı. Teknik direktör koltuğuna Jorge Jesus gibi dünyaca ünlü bir teknik adamı oturtan Sarı Lacivertli ekip elindeki oyuncuların hangilerini çıkarabilecek merak konusu ancak taraftarların Jesus önderliğindeki yeni model Fenerbahçe’yi heyecanla beklediği kesin. 20 Temmuz tarihinde Dinamo Kiev ile oynanacak müsabakayla ilk resmi maçına çıkacak olan Sarı Kanaryanın nasıl bir iş çıkaracağı merakla bekleniyor. 

Heyecan Tavanda

Geride kalan sezonda Süper Lig’de bir kez daha hayal kırıklığına uğrayan ve şampiyonluk hasretine bir çentik daha atan Fenerbahçe adına artık gelecek sezonun şampiyonlukla tamamlanması gerektiğinden başka bir şey konuşulmuyor.

Bu uğurda Jorge Jesus gibi çok önemli bir teknik adamı direksiyona oturtan Başkan Ali Koç, transferde de Portekizli teknik adamın isteklerini elinden geldiğince yerine getirmeye çalıştı. 

Sarı-Lacivertli ekipte yeni sezon transfer planlaması büyük ölçüde tamamlandı. İlk resmi maç olan Dinamo Kiev eşleşmesi öncesi Lincoln, Bruma, Emre Mor, Tiago Çukur, Joshua King ve Willian Arao’ya imza attırıldı. Jorge Jesus’un taleplerinin büyük bölümü yerine getirildi.

Lincoln ve Bruma transferleriyle başlayan şov, Emre Mor ile devam etti. İlk olarak Emre Mor adına uzun bir transfer pazarlığı yapan Fenerbahçe, son olarak da Willian Arao’yu renklerine katmak adına bir hayli çaba sarf etmişti. 

Devler Ligi mücadelesi öncesi Jorge Jesus’un eline son derece geniş bir kadro verildi. Artık gözler Portekizli hoca ve öğrencilerine çevrildi. Tüm camianın beklentisi belli, ilk olarak Dinamo Kiev engelini aşıp Şampiyonlar Ligi’nde bir üst turun biletini kapmak. Bununla birlikte Fenerbahçe’nin bir sol bek ve bir yıldız golcü transferi yapmak adına da çalışmalara devam ettiği biliniyor. 

Kadro Enflasyonu

Tüm bunlarla birlikte taraftarın tedirgin olduğu bazı konuların çözüme kavuşamadığını ifade etmek de yanlış olmaz. Gol hatlarına şu ana kadar Tiago Çukur ve Joshua King eklendi ancak iki oyuncu da taraftarların hayal ettiği leblebi gibi gol atan golcü yapısına uygun oyuncular değiller.

Bu noktada eldeki alternatiflerden de pek memnun olmadığı bilinen Fenerbahçe taraftarı ister istemez yeni bir golcü transferinin yapılmama ihtimalinden kaygı duyuyorlar. Yıllardan beri net bir 9 numara performansı almayı başaramayan Sarı Kanarya, bu bağlamda elini daha sıkı tutmalı.

Zira bir Süper Lig klişesi olsa da klişeler gerçek oldukları için varlar ve bu ligde iyi bir 9 numara performansı almadan şampiyon olmak gerçekten hiç kolay değil. Geride kalan sezonda Trabzonspor’dan başlayıp geçmişe doğru gidildiği zaman kulüplerin golcülerine rağmen değil golcüleriyle birlikte şampiyonluk yarışına katıldıkları ve finalde başarıya ulaştıkları görülüyor.