TFF BAL 9.Bölge 3.Grup’ta Heyecan Dorukta

TFF BAL (Bölgesel Amatör Lig) 9.Bölge 3.Grup’ta son haftaya girilirken, 18.hafta birbirinden zorlu, heyecan dozu yüksek karşılaşmalara sahne olucak. Lider Efeler 09 Spor, ligin son sırasında bulunan Kemalapaşa spor ile karşılaşırken, Liderin 1 puan gerisinde olan Sökespor ise Alaçatı Spor ile kozlarını paylaşacak.

Bu iki kritik karşılaşma ligin şampiyonunu belirleyecek. Diğer yandan kümede kalma yarışı da oldukça kızıştı. Çine Madranspor, Aydın Yıldızspor ve Muğlaspor takımları ligin son haftasında kümede kalmak için zorlu karşılaşmalara çıkacak.

17.Haftada Sürpriz Yaşandı

TFF BAL

TFF BAL (Bölgesel Amatör Ligi) 9.Bölge 3.Grup’ta Sezonun sonuna yaklaşılırken geçen hafta oynanan karşılaşmalar, sezonun son haftasını heyecanlı kılmıştı. 17. haftada zirve yarışının içerisinde olan Alaçatı spor, alt sıralarda küme düşme mücadelesi veren Aydın Yıldızspor ile karşı karşıya gelmişti.  

Golsüz eşitlikle tamamlanan mücadelede Aydın Yıldızspor altın değerinde bir puan kazanırken Alaçatıspor ligin son haftası öncesinde Şampiyonluk umudunu yitirmiş oldu. Kümede kalma mücadelesi veren Aydın Büyükşehir Belediyespor orta sıralardaki Yatağanspor’u konuk etti. Rakibini tek golle geçmeyi başaran Aydın Büyükşehir Belediyespor kümede kalmayı bu galibiyetle garantiledi. 

Düşme hattında yer alan Çine Madran spor ise lider Efeler 09 Spor’u 2-0’lık skorla geçerek sürpriz bir sonuca imza attı. Bu galibiyetle ligde kalma umudunu artıran Çine Madran spor, aynı zamanda ligin son haftasında şampiyonluk yarışını kızıştırdı.

Ligin son sırasında yer alan ve küme düşmeyi garantileyen Kemalpaşaspor, şampiyonluk yarışı içerisindeki Sökespor konuk etti. Rakibini 3-1’lik skorla geçen Sökespor, liderin haftayı mağlubiyet ile kapatmasıyla birlikte son haftaya şampiyonluk umuduyla girdi. 17.haftanın son maçında ise ligde kalma savaşı veren. Muğlaspor, üst sıralardaki Bornova Yeşilovaspor‘u konuk etti. İkinci yarıda bulduğu gollerle rakibini 2-1’lik skorla geçmeyi başaran Muğlaspor, ligde kalma umudunu yeşertti.

Şampiyonluk Yarışı ve Ligde Kalma Savaşı Son Haftaya Taşındı

TFF BAL 9.Bölge 3.Grup sezonun son haftası birbirinden heyecanlı karşılaşamalara sahne olucak. 18.haftanın tüm karşılaşmaları 10 Nisan Pazar günü saat 14.00’te başlayacak.

Ligin son haftasında şampiyonluk yarışına yakından ilgilendiren mücadelede 34 puan ile liderliğini sürdüren Efeler 09 Spor, 11 puan ile son sırada yer alan Kemalpaşaspor’u konuk edecek. Efeler 09 Spor şampiyon olmak için mutlaka kazanmak zorunda.

Şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren diğer mücadelede 33 puanla 2.sırada yer alan Sökespor, 3.sıradaki Alaçatıspor’u konuk edecek. Sökespor kendi maçını kazanıp Liderin puan kaybetmesini bekleyecek.

Küme düşme hattının sınırında bulunan Aydın Yıldızspor ile Muğlaspor karşılaşacak. İki takımında 18 puanını bulunurken, düşme hattının 1 puan üzerinde yer alıyorlar.  

17 puan ile düşme hattında yer alan 9.sıradaki Çine Madran spor, 21 puan ile iddiası bulunmayan Yatağanspor deplasmanına çıkacak. Çine Madran spor’un ligde kalması için 3 puan şart. Haftanın son maçında ise Aydın Büyükşehir Belediyespor Bornova Yeşilovaspor’a konuk olucak.