TEVFİK ATA TEKİN KİMDİR

15 Ocak 1963 doğumlu olan 58 yaşındaki Aydın ‘lı Tevfik Ata Tekin teknik direktörlük kariyerinde birçok takım ile çalışmıştır.

Teknik direktörlük görevi dışında ise 58 yaşındaki Tevfik Ata TekinTürkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD ) Aydın Şube Başkanlık görevini de 4 yıl boyunca yürütmüştür.

25 Yıl antrenör yetiştiren kurumda hocalık yapan 58 yaşındaki Tevfik Ata Tekin bunlar ile beraber aynı zaman da bir yazar olan Tevfik Ata Tekin yazdığı kitaplar ve makaleleri ile de Türk Futbolunun gelişimine de yardımcı olmuştur.

TEVFİK ATA’NIN TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

58 yaşındaki teknik direktör Tevfik Ata Tekin kariyerine 2010 yılında Çine Madranspor’ da başlamıştır.

Aydın için önemli isimlerden birisi olan 58 yaşındaki Tevfik Ata Tekin kariyerinde Aydınspor ile süper ligin’ de kapısından dönen Tevfik Ata Tekin, Aydınspor 1923’ün de profesyonel liglerde ki ilk teknik direktörü olmuştur.

Kariyerinde Çine Madranspor, Aydınspor 1923, A. Üsküdar 1908, Söke Spor, Muğlaspor, Kuşadasıspor, Bergama Bld, Aydınspor, Muğlaspor, Bağcılar Spor Kulübü ve en son olarak da Bölgesel Amatör lig ekiplerinden olan Aydın Büyükşehir Belediye Spor ile 9. Bölge 3.grupta takımın başında yer alıyor.

TEVFİK ATA VE AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR

Aydın Büyükşehir Belediye Spor bu sezon Bölgesel Amatör lig9. Bölge 3.grupta yer alan takım sezonun ilk yarsında çıktığı karşılaşmalar da 8 puan’ ı olan takım 9. Sırada yer aldılar.

Sezonun ilk yarsısında 9 lig maçının 7 ‘ sinde takımın başında olan 58 yaşındaki teknik direktör Tevfik Ata Tekin 7 karşılaşmada sadece 2 galibiyet ala bilirken beraberliği bulunmayan takım sahadan 5 mağlubiyet ile ayrıldılar.

58 yaşındaki teknik direktör Tevfik Ata Tekin tercih edilen dizilişi 4 – 2 – 3 – 1 olan teknik direktörün en beğendiği antrenör ise şuanda İngiliz ekibi olan Liverpol ‘un başında ki Alman teknik direktör Jürgen Klopp.