Aydın Büyükşehir Belediyespor İkinci Yarıda Daha İyi Bir Performans Göstermek İstiyor

Aydın; futbolu seven insanların yaşadığı bir şehir olsa da bu şehri Süper Lig’de temsil eden bir kulübün olmaması ciddi bir eksiklik olarak dikkat çekiyor.

Aydın Büyükşehir Belediyespor; Aydın’ın gururu olarak birden çok spor kategorisinde mücadele ediyor. Bilhassa kadın voleybol takımının Misli.com Süper Lig’de yer aldığını söylemeliyiz. Buna ek olarak, erkek voleybol takımı; ikinci ligde mücadele ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediyespor; voleybolda olduğu kadar futbolda da başarılı olmayı hedefliyor. Şehrin futbol takımı; Bölgesel Amatör Lig 9. Bölge 3. Grup’ta yer alıyor. Her ne kadar amatör ligde mücadele verse de bir üst basamağa çıkmak adına son derece hevesli olduğunu söyleyebiliriz.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Altı Futbolcu ile Yollarını Ayırmayı Tercih Etti

İkinci yarı hazırlıklarına vakit kaybetmeden başlayan Aydın Büyükşehir Belediyespor; çalışmalarını Yörük Ali Efe Tesisleri’nde sürdürürken takımdan gidecek oyuncular da netleşmeye başladı. Buna göre, kulüp yönetimi altı futbolcu ile yollarını ayırmaya karar verdi.

Kaleci Mustafa Köseci, stoper Turgut Delen, merkez orta saha oyuncusu Baran Yardımcı, sol kanat oyuncusu Polat Ertek, ön libero Enes Çavuş ve forvet oyuncusu Hüseyin Buğrahan Öcalan’ın takımdan ayrılacağını söylemeliyiz.

Aydın Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Tevfik Ata Tekin; transfer dönemiyle ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Her şeyden önce, ilk yarıda kadrolarında olan altı futbolcu ile yollarını güzel bir şekilde ayırdıklarını ifade etti. Bunun yanı sıra, ara transfer döneminde beş veya altı transfer yapmak istediklerini söyledi. Güncel tarih itibariyle, kadrolarında 17-18 futbolcunun olduğunu söyleyen Ata Tekin; bilhassa kale, stoper, orta saha ve forvet bölgesine transfer yapacaklarının altını çizdi.

Tevfik Ata Tekin İkinci Yarıya Umutlu Bakıyor

İkinci yarı hazırlıklarını Yörük Ali Tesisleri’nde yapmış olduğu çalışmalarla devam ettiren Aydın Büyükşehir Belediyespor; ligin ikinci yarısında çok daha iyi bir futbol oynayarak güzel sonuçlar almayı hedefliyor.

Teknik direktör Tevfik Ata Tekin; takımının performansından genel olarak memnun! Ancak, bilhassa oyuncularının girmiş oldukları pozisyonları değerlendirememelerinden şikayetçi! Bu noktada, bitiricilik sorununa çözüm bulmak istediklerini dile getirdi. Bunun yanı sıra, savunmada da birtakım sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Bilhassa adam paylaşımı ile ilgili sorunlardan dolayı goller yediklerinin altını çizdi. Ayrıca, savunmada pozisyon alma ve adam paylaşımı gibi hususlarda eksiklerinin olduğunu dile getirdi.

Tevfik Ata Tekin; takımının maçlarda iyi bir performans gösterdiğinin altını çiziyor. Bilhassa oynadıkları son maçta rakibin neredeyse üç katı kadar pozisyona girdiklerini ancak bu pozisyonları değerlendiremediklerini söylüyor. Bu noktada, ikinci yarı öncesi hazırlık döneminde bu sıkıntıları aşmak adına özel çalışmalar yaptıklarını ifade ediyor.

Tevfik Ata Tekin; Aydın Büyükşehir Belediyespor’un amatör ligde kalıcı olmayacağını ve daha üst liglerde yer almayı hak ettiğini ifade ederek sözlerine son verdi.