Pınar Karşıyaka Deplasmanda Fark Attı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftası kapsamında Pınar Karşıyaka ekibi, misafir olduğu Beşiktaş Emlakjet’i 92-81’ skor beraberinde yenilgiye uğrattı.

Kıyasıya bir şekilde geçen karşılaşmanın ilk 5 dakikası süresince, Jaylon Marcus Brown’ın üçlükleri ve Berkan Durmaz’ın etkili oyunu ile misafir ekip Pınar Karşıyaka’nın 7 sayılık üstünlük durumu ile geçildi ve durum 14-7 haline geldi. İzmir ekibi Pınar Karşıyaka, periyodun son kısmında da rakibinin farkı kapatma için göstermiş olduğu tüm çabasına rağmen bu duruma engel oldu ve izin vermedi. Bu durum beraberinde ikinci periyoda, Pınar Karşıyaka ekibi 22-11’lik skor beraberinde üstünlük ile girmiş oldu.

İkinci periyot başladığı sırada ilk bölümde de özellikle Astacio’nun pota altında büyük başarı ile kaydetmiş olduğu sayılar ile birlikte üstünlüğünü devam ettiren Pınar Karşıyaka ekibi, periyodun çeyrek bitimine 7 dakika kaldığı sırada 16 sayılık bir fark yakalamayı da başardı ve durum 30-14’lük skor halini almış oldu. Berkan Durmaz, McCollum ve Vittorio Brown’ın sayıları beraberinde farkı 24 sayıya kadar çıkaran misafir ekip Pınar Karşıyaka, devreyi 45-21’lik skor ile birlikte yeniden önde tamamlamayı başardı.

Maçın üçüncü periyoduna gelindiğinde ise periyodun ilk bölümlerinde ev sahibi siyah- beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet; Orelik, Okben Ulubay ve Mooney’in kaydetmiş olduğu sayılar ile farkı kapatmaya çalıştı fakat misafir ekip Pınar Karşıyaka’nın etkili takım oyunu güçlü bir şekilde; Vittorio Brown, Jaylon Marcus Brown ve Astacio’nun sayıları ile devam etti. Pınar Karşıyaka, periyodun çeyrek bitimine 2 dakika kaldığı sırada 29 sayı beraberinde oyundaki en büyük farkı da elde etmiş oldu ve durum 68-39 halini aldı. Üçüncü periyot, yeniden İzmir ekibinin 73-46’lık skor beraberinde üstünlük durumu ile sona erdi.

Son periyot büyük bir rekabete sahne oldu. Okben Ulubay, Orelik, Usher ve Coleman’la uzak şutlar kullanarak etkili olmaya çalışan Beşiktaş Emlakjet, ilk 4.5 dakikalık bölümde skor farkını 11 sayıya kadar düşürmeyi başardı ve durum 76-65 oldu. Siyah-beyazlı Beşiktaş Emlakjet ekibi, maç bitimine 2 dakika 6 saniye kaldığı sırada farkı 6 sayıya kadar düşürmeyi başardı başardı ve durum 80-74. Fakat McCollum ve Astacio’nun sayıları beraberinde tekrar güçlü bir şekilde oyun hakimiyetini eline alan misafir ekip, maçı 92-81’lik skor ile kazanmış oldu.

Maç Bilgileri

Beşiktaş Emlakjet: Furkan Haltalı 4, Orelik 16, Burak Can Yıldızlı, McCormack 3, Mooney 14, Usher 11, Coleman 15, Okben Ulubay 18, Yağız Aksu

Pınar Karşıyaka: Vittorio Brown 17, McCollum 15, Dusan Cantekin 2, Kuzminskas 2, Astacio 19, Ali Efe Barış, Kenan Sipahi 3  , Berkan Durmaz 11, Jaylon Marcus Brown 12, Mert Celep 3, Thomas Akyazılı 8

Salon: BJK Emlakjet Spor Kompleksi

Hakemler: Zafer Yılmaz, Erhan Gürsel, Özlem Yalman

Karşılaşmanın Sayıları

1. Periyot: 11-22

Devre: 21-45

3. Periyot: 46-73

Karşılaşma Sonucu: 81-92