Didim Altınkumspor’dan Kayıpsız Devam

Aydın 1. Amatör Ligi kapsamında kıyasıya bir şekilde rakipleri ile mücadele eden Cihat Saygın İnşaat Altınkumspor sezonun 3. hafta karşılaşmaları dolayısıyla Güzelçamlı Belediyespor’u kendi evinde misafir etti. Ev sahibi takım maçtan 2-0’lık skor beraberinde galibiyet elde ederek lig yoluna kayıpsız bir şekilde son hız devam etti.

Aydın 1. Amatör Ligi kapsamında mücadele veren Cihat Saygın İnşaat Altınkumspor ligin 3. haftasında, Didim Sentetik Saha’da Güzelçamlı Belediyespor’u misafir etti. Karşılaşma başlamadan önce Bartın’da yaşanmış olan ve büyük bir üzüntü ile karşılanan maden faciasında hayatını kaybedenler adına saygı duruşunda bulunuldu. Didimli sporseverlerin de büyük bir ilgi göstermiş olduğu karşılaşmanın ilk yarısı golsüz bir şekilde sona ererken, karşılaşmanın 2. yarısında ise Cemre ve Bülent’in başarılı golleri ile birlikte Didim Altınkumspor kıyasıya bir halde geçen karşılaşmayı 2-0’lık skor beraberinde kazanarak 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Didim Altınkumspor ikinci yarıda kazanmış olduğu bir penaltıyı da değerlendiremeyip gole çevirmeyi başaramadı. Son dakikalarda saha içerisinde gerçekleşmiş olan büyük seviyelere doğru ulaşan gerginlik maç sonunda saha dışarısında da devam etmeye başladığı sırada polis müdahale etmek durumunda kaldı. Polisin gaz sıkması da olayların tırmanmasına neden olurken takviye kuvvetlerin sahaya geldi. Müdahaleler sonrasında çok sayıda futbolcu ve yönetici de gözaltına alındı.

Futbolculara Büyük Ceza

Didim Sentetik Saha’da oynanmış olan Cihat Saygın İnşaat Altınkumspor ile Güzelçamlı Belediyespor arasında geçen kıyasıya karşılaşmasının hemen sonrasında büyük bir gerginlik ve karmaşa durumu ile ortaya çıkan olaylara polis ekipleri müdahale etmek durumunda kaldı.

Alınan bilgilere göre; göz altına alınmış olan Güzelçamlı Belediyespor oyuncuları ve yöneticisine bir daha maça girememe cezası verildi.

Güzelçamlı Belediyespor’un genel kaptanlık görevinde olan Koray Yüksel ise yapmış olduğu açıklamalarda; şikayetçi olmamalarının istendiğini, şikayetçi olunmaması durumunda diğer tarafında şikayetçi olmayacağına dair bir yazı imzalatıldığını ve linç durumundan kurtardık adı altında çeşitli şirinliklerin yapıldığına sözleri içerisinde yer verdi.

Savcılığa kadar intikal eden bu büyük ve olumsuz olay kapsamında; Kulüp Yöneticisi Tayfun Alkan, Kulüp Başkanı Ömer İzci, Güzelçamlı Belediyespor futbolcularından ise Ferdi Çoban, Rıdvan Adanur, Anıl Berk Taşkınla, Kurtuluş Çelepçi’nin sahalardan men edildiği de gelen bilgiler arasında yerini almakta.

Güzelçamlı Belediyespor’un antrenörlük görevini gerçekleştiren Suat Tümer ise, ortaya çıkan olaylarda yaralanarak olay yerine çağrılan ambulans ile birlikte Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Didim

Didim Altınkumspor’un Muhteşem Gidişatı

Didim Altınkumspor, Aydın 1. Amatör Lig kapsamında çıkmış olduğu karşılaşmalarda hiç yenilgi almayarak kayıpsız bir şekilde yoluna devam etmekte.

Güzelçamlı Belediyespor sezon kapsamındaki 3. hafta karşılaşmaları dolayısı ile kendi evinde gerçekleştirmiş olduğu karşılaşma sonucunda 2- 0 ‘lık skor beraberinde galibiyet elde eden ekip namağlup şekilde ilerlemeyi sürdürüyor.