Nazilli’de İlk Kez Kız Güreş Gelişim Kampı

Aydın’da ilk kez düzenlenen Kız Güreş Gelişim kampı Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Salonu’nda gerçekleşti.

Aydın ilinde ilk kez kızlar için güreş kampı düzenlendi. Nazilli’de yapılan Kız Güreş Gelişim Kampı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Salonu’nda gerçekleşti. Kız Güreş Gelişim kampına sömestr tatilini değerlendirmek isteyen Afyon Taşoluk Belediye Spor ve Kuyucak Belediye Spor ve Nazilli Gençlik Spor Kız Güreş takımları katıldı.

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy Gençleri Tebrik Etti

Kız Güreş Gelişim kampını ziyarete gelen Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy yaptığı açıklamalarda ”Ata sporumuz olması sebebiyle erkek güreşinde iddialı bir ülkeyiz. Kızlarımızın da bu ata sporunda başarılar getirmesi diliyorum. Sizin gibi gençlerimizi bu sporun içerisinde görmekten sizlerin başarısını duymaktan gurur duyuyoruz. Kamp döneminin başarılı geçmesini temenni ediyoruz. Mutlaka spordan vazgeçmeyin. Hayatının her noktasında spor olsun tekrar hepinizi tebrik ediyorum. Nazillimize hoş geldiniz diyorum Afyon’a bol bol selamlar bizden.” ifadelerine yer verdi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker: Çocuklarımızla Güzel Bir Kamp Geçiriyoruz

Nazilli’de ilk kez düzenlenen Kız Güreş Gelişim kampına her daim destek olacağını belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker ”Afyon’dan Kuyucak ve ilçemizden sporcuları ile beraber öğrencilerimizin hazırlık kampında hep beraberiz. Afyon’dan gelen 11 sporcumuzla beraber Aydın’da ve Nazillimizde ilk defa kamp olayını gerçekleştirdik. Amacımız güreş sporunu sevdirmek, milli ve kültürel değerlerimize sahip çıkmalarını sağlamak aynı zamanda milli takıma olimpiyat şampiyonalarına hazırlamak. Şubat tatilini fırsat bilerek böyle bir kamp hazırladık. Kampımıza destek veren kaymakamımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze çok teşekkür ederiz bize çok destek oldular. Antrenörlerimiz ile beraber çocuklarımıza güzel bir kamp geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kamp Çok Verimli Geçiyor

Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Güreş antrenörü Ahmet Soner Erdoğan, Afyon Karahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş antrenörü Yakup Yağcı ve Kuyucak Belediye Spor Güreş antrenörü Veli Eriş ise 30 öğrencilik kamp döneminin çok verimli geçtiğini ve Mart ayında Türkiye şampiyonası için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.