Nazilli Belediyespor’un Unuttuğu Hisler

Sezonun ikinci yarısı TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alan Nazilli Belediyespor adına hiç ama hiç iyi şeyler getirmedi. Aydın temsilcisinde taktik, oyuncu, teknik direktör, hava, mevsim her şey değişti ama değişmeyen tek şey alınan kötü sonuçlar olarak kaldı. Ligin 28’inci haftasında Tarsus İdman Yurdu’nu kendi sahasında konuk eden Naz-Naz sahadan 2-0 mağlup ayrıldı ve galibiyet hasretini dindirebilmek adına bir fırsatı daha kaçırdı.

3 Puan

Sezonun ikinci yarısında kâbus görmekten kurtulamayan Nazilli Belediyespor, kendisine benzer süreçler yaşayan Tarsus İdman Yurdu’nu konuk ettiği maçtan 2-0 mağlup ayrıldı ve 28’inci haftayı da 3 puana hasret bir şekilde kapattı.

Aydın temsilcisi, hafta içi bazı yöneticilerinin istifasıyla sarsıldıktan sonra yaralarını sarabilmek adına Tarsus İdman Yurdu ile oynayacağı maçtan iyi bir sonuç alabilmeyi umut ediyordu. Ancak gösterilen kötü performans ve yapılan basit hatalar Naz-Naz’ın bir maçtan daha taraftarlarını üzerek ayrılmasına yol açtı.

Aslına bakıldığında hemen hemen aynı süreçlerden geçen iki takımın mücadelesinde daha iyi bir havada olan tarafın maçı kazandığını söylemek gerekir. Tıpkı Nazilli Belediyespor gibi Tarsus İdman Yurdu da oldukça sıkıntılı süreçlerden geçmiş ve hatta Mersin temsilcisinde yöneticiler değil başkan istifa etmişti.

Ancak toparlanmayı bilen ve bu maçtan önce oynadığı Kırşehir Belediyespor maçını da kazanan Tarsus İdman Yurdu daha moralli taraf olmanın avantajını yaşadı. Nazilli Belediyespor adına ortaya çıkan sonuç ise kelimenin tam anlamıyla felaket.

2 Ay

Nazilli Belediyespor, 27 Şubat tarihinde oynanan maçtan mağlubiyetle ayrılarak galibiyete olan hasretinin 7 maça çıkmasına engel olamadı.

Aydın temsilcisi en son bir maçtan galip ayrıldığında takvim yaprakları 26 Aralık 2021 tarihini gösteriyordu ve Naz-Naz o esnada ligin 5’inci sırasında oturuyordu.

Aradan geçen 2 ayda oynanan hiçbir maçta sahadan 3 puanla ayrılamayan Aydın temsilcisi, 7 maçta 4 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Bu sonuçlar Nazilli Belediyespor’un toplayabileceği 21 puanın 17’sini bıraktığını ifade ediyor.

Bu arada ligdeki puan farklarının çok az olması ve diğer rakiplerin de kötü sonuçlar alması nedeniyle uzun bir süre üst orta sıralarda yer almayı başaran Nazilli Belediyespor o avantajını da kaybetti.

Siyah Beyazlı takım TFF 2.Lig Beyaz Grup‘ta ligin 29’uncu haftasında oynayacağı Isparta 32 Spor maçına 11’inci sırada yer alan bir takım olarak hazırlanıyor. Açık konuşmak gerekirse Nazilli Belediyespor’un son 2 ay içerisinde bir maçtan dahi galip ayrılamaması sonrası bu sıralamayı hak ettiği de ortada.

Naz-Naz adına işler iyi gitmiyor ve takımın galibiyete olan hasreti ne kadar artarsa galip gelebileceğine dair inancı da o kadar artıyor. Bu bağlamda takvimin de daha da zorlaşacak olması Aydın’ın güzide temsilcisine uzun bir süre daha zorluk yaşatabilme potansiyeline sahip ve Naz-Naz taraftarı da bu durumdan endişe duyuyor.