Nazilli Belediyespor Çöküyor

Sezonun ikinci yarısında TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı maçlardan aldığı başarısız sonuçlarla resmen dibi gören Nazilli Belediyespor, ligin 28’inci haftasında kendi sahasında Tarsus İdman Yurdu’nu konuk etti. Naz-Naz ile aynı haftada teknik direktör değişikliğine giden ancak bu değişiklikten olumlu sonuç alan Tarsus İdman Yurdu ilk yarıda attığı gollerle sahadan 2-0 galip ayrılırken, Nazilli Belediyespor moral olarak artık tamamen çökmüş durumda.

Tam Tersi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’tan yükselebilmek adına oldukça iddialı bir kadro kuran Nazilli Belediyespor, sezonun ikinci yarısında resmen kâbustan uyanamadı.

Naz-Naz’ın tutkulu taraftarları eğer ellerinde bir şans olsa bu sezonu derhal şu an olduğu gibi sonuçlandırırlardı. Zira 1.Lig’e yükseleceği tahmin edilen takım ikinci yarıda oynadığı hiçbir maçı kazanamayarak orta sıraların da altına geriledi.

Ligin 28’inci haftasında kendi sahasında Tarsus İdman Yurdu’nu konuk eden Aydın temsilcisi, 10’uncu ve 41’inci dakikalarda yediği gollerle birlikte sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Kendi taraftarı önünde oynadığı maçta rakibinin etkili oyununa bir türlü engel olamayan Nazilli Belediyespor, rakibine cevap vermekte zorlandı ve bir maçta daha hücum sıkıntıları yaşadı.

Naz-Naz’ın sezonun ikinci yarısında tepesinde dolanmaya başlayan kara bulutlar bir türlü dağılmak bilmiyor. Aynı şekilde yöneticilerin ve oyuncuların da bu kara bulutları dağıtabilmek adına ellerinde geçer akçe olarak değerlendirilebilecek bir formülleri var gibi görünmüyor.

Siyah Beyazlı takım, son 7 maçının hiçbirini kazanamadı ve orta sıraların altına kadar geriledi. Oynadığı son 2 maçta sahadan mağlup ayrılan Nazilli Belediyespor, ligin 29’uncu haftasında 3’üncü sırada yer alan Isparta 32 Spor ile, ertelenen 22’inci hafta maçında ise Amed SK ile karşı karşıya gelecek.

Benzerlerin Farkları

Aslına bakıldığında Tarsus İdman Yurdu ile Nazilli Belediyespor arasında oynanan maç bir anlamda benzer süreçlerden geçen ve eşit güçte sayılabilecek takımlar arasında oynanan bir maçtı.

Her iki takım da sezona iddialı girişler yapmışlar, bu doğrultuda kadrolarını güçlendirmişler ve taraftarlarını da umutlandırmayı zaman zaman başarmışlardı. Genel olarak bakıldığında Nazilli Belediyespor daha başarılı bir takım olarak gözükebilir ancak 28’inci hafta itibariyle Tarsus İdman Yurdu’nun Naz-Naz’ı altına aldığını de ifade etmek gerek.

Nazilli Belediyespor adına sezonun geri kalanına dair ümit kalmadığını söylemek yanlış olmaz. Siyah Beyazlı takım bu kötü gidişatı durdurabildikten sonra topladığı puanlarla en fazla moral kazanabilir gibi görünüyor.

Zira ne oyun ne oyuncular ne de lig takvimi Nazilli Belediyespor’un daha iyi bir konuma gelebilmesine yardımcı olacak gibi değiller. Aydın temsilcisi için işler daha da kötüye gidiyor ve 3 maçlık zor takvimde önce zirvenin takipçisi 2 takımla sonra da kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor ile karşı karşıya gelinecek.

İşin daha da kötüsü Nazilli Belediyespor hiçbir rakibini mağlup edebilecek gibi görünmüyor.