Nazilli Belediyespor’un Tesislerinin Adı Değişti

Geçtiğimiz günlerde Aydın ilinin en büyük nüfusa sahip ikinci ilçesi olan Nazilli Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Nazilli Belediyespor’un tesislerinin ismi değişikliğe uğradı. Nazilli Belediyespor’un antrenman ve sportif faaliyetler için kullandığı Yıldırım Demirören Tesisleri’nin ismi değiştirildi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Tesisleri oldu.

Bu değişikliğin altında yatan sebepler arasında hem Nazilli Belediyesi’nin Belediye Başkanı’nın İyi Partili Kürşat Engin Özcan olması hem de son günlerde aktif olarak Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in isminin değişik iddialarda anılması yatıyor.

Nazilli’de Anlamlı Değişim

Nazilli Belediyespor’un sportif faaliyetlerinde kullandığı Yıldırım Demirören Tesisleri’nin ismi değiştirildi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk yapıldı. Bu isim değişikliği kararı Nazilli Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda Millet İttifakı’nın meclis üyeleri tarafından ek gündem maddesi olarak meclise arz edildi.

Oy çoğunluğuyla alınan karar doğrultusunda gündem maddesi üst komisyona sevk edildi. Komisyondan gelen son kararla da oy birliğiyle tesislerin adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak değiştirilmiş oldu.

Millet İttifakı adına sahneye çıkan ve konuşan CHP’li Meclis üyesi Mert Öreroğlu, son günlerde adı şaibelerle sık sık anılan Yıldırım Demirören’in adının Nazilli’ye yakışmadığı için değiştirilmesini talep ettiklerini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının verilmesinin çok yerinde bir karar olduğunu ifade etti. Nazilli Belediyespor taraftarları da alınan bu kararı doğru bulduklarını ifade ederek, kararın oy birliğiyle alınmasından ayrı bir memnuniyet duyduklarını ekledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 3 Temmuz 2022 tarihinde sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda sık sık ismi geçen Yıldırım Demirören adeta futboldan men edilmeye çalışılıyor.

2012/2019 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan Yıldırım Demirören’in ismi, Türkiye’nin 4 bir yanında bir sürü spor tesisini süslüyor. Yıldırım Demirören 1 Kasım 2021’den itibaren Türkiye Golf Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyor. Sürekli sportif faaliyetlerin yönetiminde bulunan Demirören’in bu kariyeri ilgi çekiyor.

Yıldırım Demirören Son 10 Yılın En Aktif Yöneticisiydi

Son 10 yılın en aktif yöneticisiydi çünkü 2012 ve 2019 yılları arasında tam 7 yıl boyunda Türkiye Futbol Federasyonunu yönetti. Sahibi olduğu Demirören Holding’in İddaa ve Misli.com’u satın alması ile birlikte liyakat problemi yaşanmaması için görevinden istifa etmişti.

Tabii Demirören sadece son 10 yılda futbolun içerisinde değildi. Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Beşiktaş JK’nın da 8 sene boyunca başkanlığını yaptı. 26 Nisan 2004’te başına geldiği Beşiktaş’ın 27 Şubat 2012’ye kadar kulüp başkanlığını üstlenen Demirören, ayrıca bu görev süreci içerisinde 9 ay boyunca Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı yürütmüştü.

Beşiktaş Başkanlığı’nı bıraktığı anda TFF Başkanı olan Yıldırım Demirören, paranın nelere kadir olduğunu tüm Türkiye’ye gösteren sayısız insandan birisidir. Bursalı sanayici iş adamı Demirören, 1 Kasım 2021’den beri de Türkiye Golf Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyor.