Nazilli Belediyespor Ahmet Karadayı’yı Kadrosuna Kattı

Aydın şehrini futbolda temsil eden Nazilli Belediyespor; iç transfer çalışmalarının ardından dış transferde de atağa geçti. Siyah beyazlı takım; kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz sezon takıma katkı sağlayan birçok isim ile yeni sözleşme imzalayan Nazilli Belediyespor; Ahmet Karadayı’yı da kadrosuna kattı.

Nazilli Belediyespor

Ahmet Karadayı Takıma Büyük Katkı Yapacak

Nazilli Belediyespor’un yeni transferi olarak dikkat çeken Ahmet Karadayı’yı yakından tanımaya ne dersiniz? 19 Ocak 1996 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; birçok pozisyonda oynayabiliyor. Sağ ayağını etkili bir şekilde kullanan Karadayı; sol kanadın yanı sıra merkez orta saha ve santraforda da forma giyebiliyor.

Ahmet Karadayı; geçtiğimiz sezon 2.Lig Kırmızı Grup takımlarından Etimesgut Belediyesi’nde forma giydi. Bu takım ile 30 Haziran 2023 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyordu. 26 yaşındaki oyuncu; 2021 – 2022 sezonunda Etimesgut Belediyesi formasıyla toplam 23 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 82 dakika kaldı. Oyuna genellikle sonradan girdi. Herhangi bir gol veya asist katkısında bulunamasa da takıma faydalı oyunuyla dikkat çekti.

Nazilli Belediyespor’un Ahmet Karadayı için Etimesgut Belediyesi’ne ne kadar bonservis ödeyeceği belli değil! Ancak, söz konusu tutarın zannedildiği gibi yüksek olmadığını ifade edebiliriz. Ahmet Karadayı ile bir yıllık anlaşma sağlandı. Bir başka deyişle, oyuncu; 2022 – 2023 sezonunda Nazilli Belediyespor forması giyecek.

Nazilli Belediyespor

Ahmet Karadayı Gelecek Adına Umutlu Konuştu

26 yaşındaki futbolcu; imza töreni sırasında oldukça mutlu gözüküyordu. Nazilli Belediyespor’a imza attığı için büyük bir mutluluk duyduğunu itiraf etti. Bunun yanı sıra, buraya gelmeden evvel daha önce Nazilli Belediyespor’da forma giymiş olan futbolcular ile görüştüğünü sözlerine ekledi. Onlardan kulüp hakkında olumlu referanslar aldığını belirtti.

Ahmet Karadayı; Nazilli Belediyespor’da kalıcı olmak istiyor. Önümüzdeki sezon takımı üst sıralara taşımak adına elinden geleni yapacağını söyleyen Karadayı; çok çalışacağını ve taraftarların önüne çıkmak adına sabırsızlandığını da ifade etti. Oyuncunun imza töreninde konuşan Nazilli Belediyespor yöneticisi Hakan Şengel; Ahmet Karadayı gibi bir oyuncuyu kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını söyledi. Oyuncunun uzun süredir takip edildiğini ve en doğru anda takıma katıldığını belirtti. Ahmet Karadayı’ya önümüzdeki sezon için başarı dilemeyi de unutmadı.

Nazilli Belediyespor Geçtiğimiz Sezon Neler Yaptı?

Nazilli Belediyespor; 2021 – 2022 sezonunda 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele etti. Ligdeki 34 maçın yalnızca 11’ini kazanabildi. Bunun yanı sıra, 12 maçından da beraberlik ile ayrıldı. Ayrıca, 11 yenilgi ile taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Atmış olduğu 36 gole karşılık olarak kalesinde 37 gol gördü. Sezonu eksi bir averaj ile tamamladı.

Nazilli Belediyespor; 2021 – 2022 sezonunu 34 maçta elde ettiği 45 puan ile 12. sırada bitirdi. Bir üst lige çıkabilmek adına gerekli puana ve sıralamaya erişemedi. Bu yüzden, önümüzdeki sezon da 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alacak.