Nazilli Belediyespor’un Teknik Direktörleri

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta aradığını bulamayan ekiplerden biri olan Nazilli Belediyespor adına sezon gerçekten hiç iyi geçmedi ve teknik direktör değişiklikleri camiaya damgasını vuran olaylardan biri oldu. Sezon boyunca birden fazla teknik direktörle çalışan Aydın temsilcisinde son olarak görev yapan Taner Öcal ismi ümit vaat etmiş olsa da gelecek sezon genç teknik adamın nasıl bir iş çıkaracağı da gerçekten büyük bir merak konusu. Zira Naz-Naz teknik direktör konusunda sağı solu belli olmayan takımlardan birisi.

Sezonun Başındaki Durum

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta hedeflerinden çok uzak kalan Nazilli Belediyespor’da uzun zamandan beri beklenen olay gerçekleşti. Siyah Beyazlı takımın sezonun ikinci yarısında oynadığı ilk 5 maçın 5’inde de puan kaybetmiş olması taraftarın çok sert bir şekilde tepkisini çekmişti.

Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmesine rağmen alınan kötü sonuçlar takımın hedefsiz kalmasına neden olurken yönetim de bu duruma karşı daha fazla tepkisiz kalamadı. Siyah Beyazlı takımda geçtiğimiz sezonun başından bu yana görev yapan Teknik Direktör Kadir Kar ile yollar ayrıldı.

Sezonun ikinci yarısında oynadığı maçlarda 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Aydın temsilcisi, 11 puan kaybederek Play-Off potasından 3 puan geriye düşmüştü. Siyah Beyazlı takımın kaybettiği puanlar kadar sahada sergilediği aciz oyun da tepki topluyordu.

Oynadığı son maçta ligin küme düşme hattında yer alan ekiplerinden 1922 Konya karşısında sahadan beraberlikle ayrılan Nazilli Belediyespor’da bu durum Kadir Kar döneminin de sonunu getirmiş oldu. Yeni bir teknik direktör aramak yerine Kadir Kar’ın yardımcılığını yapan Ayhan Yıldız’ı teknik direktörlüğe getiren Nazilli Belediyespor, sezon sonuna kadar Yıldız yönetiminde çalışmayı planlıyordu ancak Ayhan Yıldız da sorunların çözümü olmadığı için onun yerine Taner Öcal getirildi.

Yeni Yapılanma

Teknik Direktör koltuğuna Taner Öcal’ı getirdikten sonra kimi zaman iyi işler de çıkartan Naz-Naz bununla birlikte sezon sonunda yine istediği konumda değildi. Bununla birlikte Aydın temsilcisi adına geleceğe dair haber veren durumlardan birisi Öcal ile yakın çalıştığı bilinen Osman Aktar’ın altyapıya görevlendirilmesi oldu.

Taner Öcal ile birlikte TFF ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın projelerinde mesai yapan Osman Aktar, altyapı koordinatörlüğüne getirildi. Aktar, Yıldırım Demirören Tesisleri’nde çalışmalara başladı. Aydın temsilcisinde artık planlar gelecek sezonlara yönelik yapılmaya başlandı. Bu bağlamda takım hem oyuncu kadrosunu hem de teknik kadrosunu geliştirmeyi hedefleyecektir. Geçen sezon çok sayıda transfer yaparak kadro uyumu konusunda kendi başını ağrıtan Nazilli Belediyespor’un bu sezon nasıl bir politika izleyeceği ve takıma kimlerin katılacağı da ayrı bir merak konusu.

Tüm bunlarla birlikte Aydın temsilcisine gerçekten bir futbol aklı gerekiyor ve şu sıralar Aydın basınında yer alan haberlerde hiç bu minvalde bir ifade yer almıyor.