Nazilli Belediyespor’un Aydın Performansı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde istediği performansın çok uzağında kalan Nazilli Belediyespor, bu durumun bedelini hedeflerinin çok altında bir sıralamada kalarak ödemek zorunda kaldı. Siyah Beyazlı ekibin sezon boyunca kendi işini zorlaştırdığı pek çok ana şahit olunurken bu durum camianın da bir nebze daha dağılmasına neden oldu. Tüm bunlarla birlikte Aydın temsilcisinin kendi sahasında oynadığı maçlarda aldığı sonuçlar belki daha iyi olabilirdi ancak son haliyle yine de tatmin edici olarak kabul edilebilir.

Aydın Kalesi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta gösterdiği performansla büyük bir hayal kırıklığı yaratan Nazilli Belediyespor, şampiyonluk hayalleriyle başladığı sezonda beklentilerin çok altında kaldı ve değil şampiyonluk potası, küme düşme potasına çok daha yakındı.

Bu durumun takıma getirdiği bazı sıkıntılar olduğu gibi camia üzerinde de olumsuz bir etki yarattığını ifade etmekte fayda var. Bununla birlikte Aydınlı taraftarlar Siyah Beyazlı takımlarının başarılı olabilmesi adına gerçekten ellerinden gelen her şeyi yaptılar.

Nitekim sezonun en kötü deplasman takımlarından biri olan Nazilli Belediyespor, kendi şehrinde kendi taraftarı önünde oynadığı müsabakalarda çok daha iyi bir performans ortaya koymayı başardı. Sezon içerisinde 17 iç saha maçına çıkan Taner Öcal‘ın takımı bu müsabakalarda 7 galibiyet, 7 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 28 puan toplamayı başardı.

Bu bağlamda gerçekten tatmin edici bir performans sergileyen Aydın temsilcisi, ligin kendi sahasında en başarılı 10 takımından biri oldu. Pek tabii bu istatistiklerin tamamı belirli bir bağlam içerisinde bir anlam veriyor.

Bir diğer deyişle şampiyonluk hedefiyle sahaya çıkan bir takım adına 7’si beraberlik 3’ü mağlubiyet toplam 10 maçta kaybedilen 23 puanın haddinden fazla olduğunu ifade etmek gerekiyor. Ancak takım bu sezon zaten her konuda beklentilerin çok altında kaldığı için iç saha performansı eskilerin deyimiyle ehveni şer olarak nitelendirilebilir.

Gol Atma Sorunu

Modern futbolda güçlü olmak isteyen takımlar artık tek farklı skorlara çok fazla güvenmiyorlar ve topa sahip olup farkı arttırdıktan sonra direkt hücumlarla fişi çekmeyi hedefliyorlar. Nazilli Belediyespor da kendi yetenekleri ölçüsünde bu başarıyı sağlayabilirdi ancak takım tüm sezon boyunca gol atmak konusunda problem yaşadı.

Nitekim bu durum iç sahada oynanan maçlara da yansıdı. 17 iç saha maçında 17 gol atabilen Naz-Naz kendi kalesindeyse 13 gol gördü. Taraftarların önünde oynanan müsabakalarda ancak 1 gol ortalamasıyla oynanabilen bu müsabakaların 7’sinin beraberlikle sonuçlanmış olması bu bağlamda pek de sürpriz değil.

Takımın bu gollerin bazılarını da maçların son dakikalarında bulduğunu ve hatta gollerin de golcülerden daha çok savunmacılardan geldiğini hatırlatmakta fayda var. Bu durum Siyah Beyazlı Aydın temsilcisine gelecek sezon çok daha güçlü bir hücum hattı kurması konusunda çok net bir mesaj veriyor.