Nazilli Belediyespor’un Gücü

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Nazilli Belediyespor, sezonun ikinci yarısında oynadığı hiçbir maçta sahadan galibiyetle ayrılmayı başaramadı. Ligin 27’inci haftasında iddialı ekiplerden biri olan 24 Erzincanspor’a konuk olan Aydın temsilcisi, sahadan 3-1 mağlup ayrıldı ve bir maçtan daha puan kaybıyla ayrıldı. 24 Erzincanspor’un çok kısa bir süre içerisinde maçı bitirdiğini de düşününce Nazilli Belediyespor adına pek çok şeyin sorgulanması gerekiyor.

Başarısızlık

Sezonun belirli bir kısmının geride kaldığı bugünlerde söylemek gerekir ki Nazilli Belediyespor 2021/2022 sezonunda net bir şekilde başarısız oldu.

Sezonun ikinci yarısında oynadığı hiçbir maçı kazanamayan Naz-Naz, 24 Erzincanspor karşısında da çok silik bir görüntü sergileyerek sahadan 3-1 galip ayrıldı. 24 Erzincanspor’u kâğıt üzerinden inceleyen herhangi bir futbolsever görür ki Erzincan temsilcisinin en önemli iki silahı olan Muhammed Demirci ve Ozan Papaker’in kesinlikle özel önlemlerle savunulması gerekiyor.

Hele ki Nazilli Belediyespor gibi hücum konusunda ciddi problemler yaşayan bir takımın gol atamıyorsa yememesi için de savunmasını çok daha sıkı tutması lazım. Fakat 23 Şubat 2022 tarihinde oynanan maça bakıldığında 20 dakika içerisinde 3-0 geriye düşen Siyah Beyazlı ekibin 14’te Muhammed Demirci’yi 18’de Ozan Papaker’i tutamadığı görülüyor.

Aydın temsilcisi her ne yaşadıysa çok ciddi bir kırılma geçirdi ve artık çok vasat hatta vasat altı bir takım gibi görünüyor. İster bu sezon ister önümüzdeki sezon yükselmeyi hedeflesin, TFF 2.Lig Beyaz Grup’tan yükselmek isteyen bir takımın 6 maç boyunca kazanamıyor olması hedefinin pek de gerçekçi olmadığını düşündürür.

Siyah Beyazlı takım 24 Erzincanspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte haftayı 33 puanla kapattı. 27 Şubat tarihinde oynanacak 28’inci hafta müsabakasında Tarsus İdman Yurdu’na konuk olan Aydın temsilcisi adına işlerin her geçen gün daha kötüye gittiğini belirtmek yanlış olmaz.

14 Transfer

Naz-Naz adına başarısızlığı perçinleyen faktörlerden birisi de takımın bu sezon tam 14 transfer yapmış olması. Bu kadar transfere rağmen toplanabilen puan ise sadece 33 ve takım 6 haftadan beri aralıksız olarak puan kaybediyor.

Ligin alt veya üst sıralarında olması fark etmeksizin artık her takım Nazilli Belediyespor ile oynayacağı maça puan veya puanlar yazabiliyor. Hâl böyle olunca Aydın temsilcisinin net bir şekilde üstündeki ölü toprağını atmasına dair gerekliliğin şiddeti artıyor.

Naz-Naz artık taraftarlarını mutlu etmenin bir yolunu bulmalı. Kadir Kar ile yollar ayrıldıktan sonra Ayhan Yıldız sezon sonuna kadar takımın başına getirildi. Eğer bu süreci bir geçiş süreci olarak değerlendirmek gerekirse, geminin limana olabilecek en az hasarla yanaştırılması gerekir.

Aydın temsilcisi Tarsus İdman Yurdu ile karşılaştıktan sonra ligin üst sıralarında yer alan Isparta 32 Spor ve Amed SK ile üst üste maçlar yapacak ve bu zor takvim de Siyah Beyazlı takımı zorlayacak.