Nazilli Belediyespor Yeni Hocasıyla Sahada

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar Nazilli Belediyespor’da değişikliği getirdi. Geçen sezonun başından beri teknik direktörlük görevinde olan Kadir Kar görevinden alınırken, Kadir Kar’ın yerine yardımcısı Ayhan Yıldız getirildi. Ligin 27’inci haftasında 24 Erzincanspor deplasmanında zorlu bir maça çıkacak olan Naz-Naz, yeni hocasıyla birlikte galibiyet hasretine son vermeyi hedefliyor.

Taze Başlangıç

Sezonun ikinci yarısında TFF 2.Lig’de oynadığı hiçbir maçtan galibiyetle ayrılamayan Nazilli Belediyespor, teknik direktörlük koltuğunda değişikliğe gitme kararı aldı.

Geçen sezonun başından bu yana çalıştığı Kadir Kar’ı görevden alan Aydın temsilcisi, Kar’ın yardımcısı Ayhan Yıldız’ı göreve getirdi. Sezon sonuna kadar Yıldız ile çalışmaya karar veren Nazilli Belediyespor, değişiklikten çok kısa bir süre sonra yeni maçına çıkıyor.

Siyah Beyazlı ekip, ligin dikkat çeken ekiplerinden biri olan 24 Erzincanspor’a konuk olacak. 23 Şubat 2022 tarihinde Erzincan temsilcisiyle sahaya çıkacağı maçta Nazilli Belediyespor’un hedefi ikinci yarıdaki ilk galibiyetini alabilmek olacak.

İki takım denk güçteler ve bu durum puan sıralamasına da yansımış durumda. Nazilli Belediyespor oynadığı 22 maçta aldığı 31 puanla 7’inci sırada bulunuyor. 24 Erzincanspor ise 30 puana sahip ve 8’inci sırada oturuyor.

İki takım arasındaki en net fark ise hücum performanslarında ortaya çıkıyor. 24 Erzincanspor, oynadığı maçlarda attığı 35 golle ligin en çok gol atan 3 takımından biri. Ligin gol krallığı sıralamasının tepesinde oturan Muhammed Demirci ve 3’üncü sırada yer alan Ozan Papaker, attıkları 22 golle oldukça önemli performanslar sergiliyorlar.

Nazilli Belediyespor ise attığı 21 golle ligin en az gol atan 3 takımından birisi. Bu bağlamda oldukça sıkıntılar yaşayan Siyah Beyazlı takımın Ayhan Yıldız ile nasıl bir performans sergileyeceği de merak konusu.

İki takımın Aydın’da oynadıkları maç 1-1 beraberlikle sona ermişti. Nazilli Belediyespor, bu sezon aldığı 10 beraberlikle ligin en çok beraberlik alan takımı.

Bilinmeyen

23 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maç öncesi iki takımın da en iyi formundan çok uzak olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Nazilli Belediyespor, sezonun ikinci yarısında hiçbir maçını kazanamazken, 24 Erzincanspor son 3 maçından puan kayıplarıyla ayrıldı.

Bu maçı daha da ilgi çekici kılansa Nazilli Belediyespor’un teknik direktörlüğe Ayhan Yıldız’ı getirmesinden sonra ilk maç olması. Naz-Naz bu değişiklikle birlikte çok daha kapalı bir kutu haline geldi.

Takımın yeni hocayla birlikte ekstra motive olması çok muhtemel. Bu ekstra motivasyonun takıma olumlu da olumsuz da katkıları olabilir.

24 Erzincanspor ise bu maçı Nazilli Belediyespor’daki belirsizlik üzerinden okumak zorunda. En nihayetinde Ayhan Yıldız takımın içerisinde olan bir teknik direktördü ancak oyunda nasıl bir değişiklik olacağı belli olmadığı için 24 Erzincanspor bu durumdan faydalanmak ve kendi taraftarı önünde 3 puan almak isteyecek.