Nazilli Belediyespor’da Teknik Direktör Değişikliği

Sezonun ikinci yarısında TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı maçların hiçbirini kazanamayan ve hedefsiz bir takım görüntüsüne bürünen Nazilli Belediyespor’da beklenen olay gerçekleşti. Aydın temsilcisi geçtiğimiz sezonun başından beri takımın teknik direktörlüğünü yapan Kadir Kar ile yolların ayrıldığını açıkladı. Takımı sezonun geri kalanında yardımcı antrenör Ayhan Yıldız yönetecek.

Malumun İlanı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta hedeflerinden çok uzak kalan Nazilli Belediyespor’da uzun zamandan beri beklenen olay gerçekleşti. Siyah Beyazlı takımın sezonun ikinci yarısında oynadığı 5 maçın 5’inde de puan kaybetmiş olması taraftarın çok sert bir şekilde tepkisini çekti.

Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmesine rağmen alınan kötü sonuçlar takımın hedefsiz kalmasına neden olurken yönetim de bu duruma karşı daha fazla tepkisiz kalamadı. Siyah Beyazlı takımda geçtiğimiz sezonun başından bu yana görev yapan Teknik Direktör Kadir Kar ile yollar ayrıldı.

Sezonun ikinci yarısında oynadığı maçlarda 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Aydın temsilcisi, 11 puan kaybederek Play-Off potasından 3 puan geriye düşmüştü. Siyah Beyazlı takımın kaybettiği puanlar kadar sahada sergilediği aciz oyun da tepki topluyordu.

Oynadığı son maçta ligin küme düşme hattında yer alan ekiplerinden 1922 Konya karşısında sahadan beraberlikle ayrılan Nazilli Belediyespor’da bu durum Kadir Kar döneminin de sonunu getirmiş oldu. Yeni bir teknik direktör aramak yerine Kadir Kar’ın yardımcılığını yapan Ayhan Yıldız’ı teknik direktörlüğe getiren Nazilli Belediyespor, sezon sonuna kadar Yıldız yönetiminde çalışacak.

Yardımcı Formülü

Kariyerine bir başka Aydın takımı olan Söke Spor takımında başlayan Ayhan Yıldız, Kadir Kar’ın yardımcılığına bu sezonun başında getirilmişti.

50 yaşındaki teknik adamla sezon sonuna kadar imzalanan sözleşmeden verim alınabilirse gelecek sezonlarda da Nazilli Belediyespor’da Ayhan Yıldız yönetimini izlemek mümkün olabilir. Zira bu sezon adına artık Naz-Naz’ın işi çok daha zor ve buradan çıkacak bir başarı öyküsü takımın çok daha fazla kenetlenmesine ve Ayhan Hoca konusunda doğrudan ikna olmasına yardımcı olabilir.

Ligin 27’inci haftasında oynanacak zorlu 24 Erzincanspor maçının hazırlıklarına yeni teknik direktörüyle başlayan Aydın temsilcisinde, Ayhan Yıldız’ın yardımcılarının da kim olacağı açıklandı. Murat Angın ve takımın kaleci antrenörü Murat Türkar, Ayhan Yıldız’ın ekibinde yer alacak ve takımın başarısı için bir ekip performansı sergilemeye çalışacaklar.

Bununla birlikte Kadir Kar için de bu kötü sonun genç teknik adamın kariyerinde acı bir hatıra olarak not edileceğini belirtmek gerek. Pazarspor ve Ofspor’un başında görev yaptıktan sonra Nazilli Belediyespor ile maceraya başlayan Kadir Kar, kariyerinin en başarısız dönemini de Naz-Naz’da yaşadı.

Pazarspor’da 1.58, Ofspor’da 1.74 puan ortalamalarını yakalayan 40 yaşındaki teknik adam, Nazilli Belediyespor’un başında çıktığı 24 maçta 34 puan toplayabildi ve 1.42 puan ortalamasına kalarak kötü bir tecrübe yaşadı