Nazilli Belediyespor Galibiyete Hasret

Sezonun ikinci yarısında oynadığı maçlarda çok kötü bir performans sergileyen Nazilli Belediyespor, gidişatı bir türlü toparlayamıyor. Ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında küme düşme hattındaki 1922 Konya takımını konuk eden Aydın temsilcisi 2-0 öne geçtiği maçta sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldı.

Sevinç Yaşayamayanlar

Bu sezon TFF 2.Lig’in en iddialı ekiplerinden birini kuran Nazilli Belediyespor, görüldü ki sezonun ikinci yarısı bitsin diye bekliyor.

Ligin ikinci yarısında oynadığı 4 maçın 4’ünde de sahadan puan kaybıyla ayrılan Aydın temsilcisi, ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında 1922 Konya’yı ağırladı. Kümede kalma mücadelesi veren bir takıma karşı oynadığı maçta üstündeki kara bulutları dağıtma imkânı bulan Naz-Naz, bu imkânı değerlendiremedi.

Kendi sahasında taraftarı önünde 40 dakikada 2-0’ı bulan Nazilli Belediyespor, 2’inci golü bulduktan sadece 3 dakika sonra kalesinde gol gördü. 2-1 gibi riskli bir skorla soyunma odasına giden Nazilli Belediyespor, oyunu koparamamanın sıkıntılarını yaşadı.

73’üncü dakikada Konya temsilcisinin en golcü oyuncusu Mustafa Apardı’nın sahneye çıkmasıyla birlikte skora eşitlik geldi. Bu golden sonra başka bir gol olmayınca maç 2-2 bitti. Bu 1 puan 1922 Konya için ne kadar kritik önem taşıyorsa, Nazilli Belediyespor adına da o kadar büyük bir hayal kırıklığıydı.

İki takımın da hanesine eklediği 1’er puan sıralamada olumlu anlamda herhangi bir değişiklik yaratmadı. 1922 Konya puanını 21’e yükseltmesine rağmen küme düşme hattından kurtulamadı. Nazilli Belediyespor ise haftayı 7’inci sırada kapatmış oldu.

Dağılan Puanlar

Ligin ikinci yarısında oynadığı 5’inci maçtan da puan kaybıyla ayrılan Nazilli Belediyespor, bu 5 maçta toplamda 11 puan kaybetti. Kayıp giden 11 puan takımın yükselme şansının daha da azalmasına neden olurken, işin tek olumsuz yanı da bu değil.

Zira takımın Bucaspor ve Kırklarelispor dışında karşılaştığı hiçbir rakibi kendisine yakın değildi. Pazarspor karşısında oynadığı maçta 3 puanı rakibine bırakan Siyah Beyazlı ekip, Zonguldak Kömürspor ve 1922 Konya karşısında oynadığı maçlarda sahadan 1-1 beraberliklerle ayrıldı.

Nazilli Belediyespor adına burada can sıkıcı durum Zonguldak Kömürspor, 1922 Konya ve Pazarspor takımları karşısında kaybedilmesi ve bu takımların alt sıralarda yer alıyor olması. Pazarspor 12’inci, Zonguldak Kömürspor 15’inci, 1922 Konya 17’inci sırada yer alıyor.

İlk 10’a giremeyen 3 takıma bırakılan 7 puan takımın özgüveninin daha da düşmesine neden oluyor. Aydın temsilcisi ligin 27’inci haftasında kendisine hiç de benzemeyen 24 Erzincanspor karşısında sahneye çıkacak.

Erzincan temsilcisinin gol krallığı listesinde 2 oyuncusu bulunuyor. Gol bulma konusunda bu kadar rahat bir takım karşısında Nazilli Belediyespor’un nasıl bir savunma yapacağı bu maçın gidişatını belirleyecek.

Nazilli Belediyespor bu zamana kadar oynadığı maçlarda topladığı 31 puanla 7’inci sırada yer alıyor. Bu kadar puan kaybına rağmen Naz-Naz ile Play-Off potası arasında sadece 3 puan fark bulunuyor.