Nazilli Belediyespor’da Son Gelişmeler

2021 22 sezonunda 2. Lig Beyaz Grubu 11 galibiyet, 12 beraberlik ve 11 mağlubiyet sonucunda 45 puanla 12. sırada tamamlayan Nazilli Belediyespor önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladı. Siyah beyazlı kulüpteki son gelişmeler şöyle;

Hedefteki Stoper Şahin Şafakoğlu

Transfer listesinin ilk sırasına tecrübeli stoper Şahin Şafakoğlu’nu alan Nazilli Belediyespor, oyuncu ile ilk görüşmeyi gerçekleştirdi. 2. Lig’de Diyarbakırspor forması giyen 28 yaşındaki stopere teklifini sunan Naz Naz beklemeye geçti. Rakamların telaffuz edilmediği görüşmeye dair sızan bilgilere göre anlaşma sağlanamamış olsa da görüşme olumluydu ve taraflar ilerleyen günlerde tekrar bir araya gelecekler. Geçmişinde Sarıyer, Tarsus İdman Yurdu, Samsunspor gibi takımlarda forma giymiş olan Şahin Şafakoğlu için Naz Naz’ın ısrarcı olması bekleniyor.

Koray Baykara ile Anlaşma Sağlanamadı

Stoper mevkiine takviye yapmak için Diyarbakırspor stoperi Şahin Şafakoğlu ile görüşen Naz Naz, diğer yandan sözleşmesinde iyileştirme isteyen Koray Baykara ile de görüştü. 28 yaşındaki stoper ile Nazilli’de görüşen Nazilli Belediyespor ile Koray arasında ne yazık ki anlaşma sağlanamadı. Başarılı stoperin sözleşmesinde serbest kalma maddesinin olması ve kendisine 1. Lig’den de bazı teklifler gelmesi sebebiyle Koray Baykara’nın ciddi bir ücret artışı talep ettiği ve bu olmadığı taktirde sözleşmesindeki çıkış maddesini kullanarak takımdan ayrılabileceği öngörülüyor. Bu sezonki yüksek performansıyla Nazilli Belediyespor’a ciddi katkı sunan stoper ile anlaşma sağlanamazsa transfer listesinde yer alan stoperlerle görüşmeler öncelikli hale getirilecek.

Nazilli Belediyespor 1

Diğer yandan halihazırda görüşülen Şahin Şafakoğlu’na sunulan teklifte de Koray Baykara ile ipler koparsa iyileştirme yapılabileceği düşünülüyor. Yani bir anlamda Koray Baykara’nın yeri Şahin Şafakoğlu ile doldurulacak. Fakat Koray Baykara takımda kalsa dahi anlaşma sağlanması halinde Şahin’e de önümüzdeki sezonda siyah beyaz formanın giydirilmesi planlanıyor.

Futbol Okulu Kayıtları Başladı

Pek çok takım gibi Naz Naz da yazın gelmesiyle birlikte yaz futbol okulu kayıtlarını açmış durumda. Bu sene özellikle öz kaynaktan daha fazla beslenmeyi amaçlayan ve çalışmalarını bu doğrultuda yapıp altyapıya ciddi yatırım yapan Nazilli Belediyespor geleceğin yıldızlarını yaratmayı hedefliyor. Nazilli Belediye Meydanı’nda süren kayıtların 20 Haziran’da son bulacağı ve o tarihten sonra da antrenmanların başlayacağı bildirildi.

Altyapıya ciddi önem veren ve kısa sürede A takıma, altyapıdan pek çok oyuncu kazandırmayı hedefleyen Naz Naz’da futbol okulu sorumlu antrenör Mahmut Esin Girgin. Yaz boyunca miniklere hem futbolun inceliklerini hem de fair play ruhunu aşılamayı amaçlayan Nazilli Belediyespor yaz futbol okuluna katılacak minikler okul stresinden de uzaklaşıp yaşıtlarıyla sosyalleşme ve stres atma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca tecrübeli ve işinin ehli hocalar gözetiminde spor yapma alışkanlığı kazanacak olan çocuklardan yetenekli olanlar ise yazın ardından da Nazilli Belediyespor altyapısında hem okul hayatlarına hem de futbol kariyerlerine devam etme imkanına sahip olacaklar.