Aydınspor Genç Yetenekleri Arıyor

1966 yılında Aydın’ın Efeler ilçesinde kurulan güzide kulüp Aydınspor Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak için altyapı çalışmalarına ve seçmelere hız kesmeden devam ediyor. Bir dönem Türkiye’de fırtınalar estiren Efeler, bugün o görkemli yıllarından uzaklaşmış gibi görünse de aslında başka türlü faaliyetlerle Türk sporuna benzersiz hizmetler sunmaya devam ediyor. A takım seviyesinde mücadeleci bir takım yaratıp Süper Lig’i zorlamak yerine altyapıya yatırımlar yaparak Türk sporuna geçmişte olduğu gibi gelecekte de büyük yıldızlar kazandırmak isteyen Aydınspor’da altyapı seçmelerine hiç ara verilmiyor.

Türkiye’nin her yerinden yetenekli genç çocukları bünyesinde toplamak isteyen Aydınspor tesislerini bu hedef doğrultusunda günden güne geliştiriyor ve pahalı transferle A takıma oyuncu almak yerine geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için bütçeler yaratıyor. Yaz boyunca da seçmeleri devam edecek olan Aydınspor’a sosyal medya hesaplarından da ulaşmanız mümkün. Instagram’ı etkili kullanan ve seçmeler için iletişim bilgilerine de Instagram hesabında açıkça yer veren Aydınspor Türkiye’nin her yerinden yeteneklerine güvenen gençleri bünyesine katılmaya davet ediyor.

Aydınspor

Aydınspor’un Türk Futboluna Değerli Armağanları: Necati Ateş ve İlker Yağcıoğlu

Bir dönem hem Fenerbahçe hem de milli takımın değişmez beki olan İlker Yağcıoğlu Aydınspor çıkışlı bir oyuncu olmakla birlikte yeni neslin daha yakından tanıyacağı her ne kadar Altay ile bilinse de aslında Aydınspor forması da giyen Necati Ateş de yakın dönem de Aydınspor’un Türk futboluna armağan ettiği önemli isimlerdendir. Fenerbahçe Galatasaray gibi takımlara bile oyuncu vermiştir Aydınspor. Örneğin 2013 – 2014 sezonunda milli takıma kadar yükselen Ahmet İlhan Özek de altyapı eğitimini Aydınspor’da almış, Aydınspor patentli başarılı bir oyuncudur.

Aydınspor’un Başarıları

Süper Lig’de 3 sezon (1990 1993 arası) mücadele eden Aydınspor 1989 1990 sezonunda 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmış ve 3 sezon boyunca Süper Lig’de kalmıştır. 3. Lig’de de bir şampiyonluğu olan Aydınspor ayrıca 2 defa Türkiye Kupası’nda çeyrek final oynama başarısı göstermiştir. Siyah beyaz formasıyla bir dönem en üst düzey ligde fırtına gibi esen Efeler, günümüzde misyonunu Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak olarak belirlemiştir ve bu uğurda çalışmalarını aralıksız sürdürmekte ve altyapı seçmelerine kendisine güvenen tüm gençleri beklemektedir. Kulübün resmi Instagram hesabından da sık sık altyapı çalışmaları ve seçmeler duyurulmakta hatta direkt iletişim bilgileri de paylaşılmaktadır.

Sen de efsanenin geri dönüşünde pay sahibi olmak istiyorsan, gelecekte milli takım seviyesinde futbol oynamak istiyorsan; gelişmiş altyapısı, benzerine az rastlanır tesisleri ile Aydınspor seni bekliyor! Belki bir gün yeniden Süper Lig’de olmak ama onun ötesinde Süper Lig seviyesinde oyuncular yetiştirmek için bütçesiyle, tecrübeli ve dinamik hocalarıyla Aydınspor senin için hazır! Peki ya sen Efeler’den biri olmaya hazır mısın?

Aydınspor resmi Instagram hesabı için tıklayınız.