Nazilli Belediyespor’da Sezonun En İyileri

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde kelimenin tam anlamıyla hezimete uğrayan Nazilli Belediyespor, gelecek sezon aynı sıkıntıları yaşamamak adına planlamalarına ve çalışmalarına devam ediyor. Bununla birlikte Aydın temsilcisinde hangi oyuncuların kadrodan ayrılacağı ve kimlerin de transfer edileceğine dair hummalı bir çalışma söz konusu. Bu bağlamda bu sezon en iyi performansı sergileyen oyunculara da bir göz atmak gerekiyor.

Mert Çapar’ın Yükselişi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesine çok iddialı bir giriş yapan ve kadrosunu transfer bombardımanı şeklinde yaptığı eklemelerle güçlendiren Nazilli Belediyespor, sezonun sonunda tam anlamıyla hezimete uğramış bir ekipti.

Saha içerisinde istediklerini yapmak konusunda çok zorlanan Siyah Beyazlı ekibin bu durumu taraftarından da tepki toplarken Naz-Naz’ın en çok sıkıntı yaşadığı konulardan birisi de gol atma problemiydi.

Maçlarda oyun üstünlüğünü eline alsa da gol atmak konusunda yaşadığı sorunlar nedeniyle kendi kendisini sıkıntının içine iten Nazilli Belediyespor’da gol konusunda en iyi isimse kuşkusuz Mert Çapar’dı.

24 yaşındaki oyuncu sol kanatta forma giyiyor olmasına rağmen gol sezileri ve yetenekleri kabilinde iyi bir iş çıkardı ve 35 maçta 9 gol atarak takımının en golcü ismi oldu. Çapar’ı takip eden Ahmet Gökbayrak’ın bir santrafor olmasına rağmen 4 gol atabilmesi ve en golcü 2’nci isim olması aslında Nazilli Belediyespor adına ne kadar kötü bir hücum sezonu geçirildiğinin de en net kanıtıydı.

Hem Attı Hem Tuttu

Öte yandan bu sezon Nazilli Belediyespor’da olumlu parantez açılabilecek nadir isimlerden birisi de Koray Baykara’ydı. Belediye Derince Spor takımından transfer edilen 28 yaşındaki savunmacı, sezon boyunca en çok forma giyen isimlerden biriydi ve tam 2910 dakika süre alarak takımının en istikrarlı 3 isminden biri oldu.

Bununla birlikte Baykara’yı daha fazla forma giyen oyuncular olmasına rağmen ayrı bir noktaya koyan durum oyuncunun attığı kritik gollerdi. Nazilli Belediyespor’un oyunda yine gol atamamaktan kaynaklı sıkıştığı dönemlerde attığı 3 kritik golle takımına puan ve puanlar getiren başarılı savunmacının bu performansı oldukça değerliydi.

Nazilli Belediyespor gerçekten hiç iyi bir sezon geçirmedi ve hücum anlamında deyim yerindeyse çuvalladı. Bununla birlikte bazı oyuncular yine de ortalamanın üstüne çıkmış oldular fakat bu noktada ortalamanın çok da yüksek olmadığını ne yazık ki belirtmek gerekiyor.

Bu kadar şişkin ve bu kadar önemli isimleri barından bir kadronun çok daha iyi işler çıkarması gerektiği kesindi. Ancak Aydın temsilcisinde bir türlü yerine oturmayan taşlar her gün bir başka problemi de beraberinde getirdi.

Naz-Naz gelecek sezon benzer sıkıntıları yaşamamak adına bu dönem çok daha iyi bir planlama yapmalı. Diğer türlüsü Aydınlı taraftarlar adına bir kez daha hayal kırıklığından başka bir anlama gelmeyecek.