Nazilli Belediyespor Transfer Çalışmalarına Başladı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Aydın’ın ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de temsilcisi yok! Bu durum; Aydın’daki futbol sevdalılarını bir hayli üzüyor. Ancak, Aydın’ı ileride Süper Lig’de temsil etmeye yakın bir kulübün varlığından bahsedebiliriz. Nazilli Belediyespor; kısa sürede elde ettiği başarıları ile göz doldurdu. Siyah beyazlı takımın bu sezonki başarıları taraftarlarını sevindirdi. Önümüzdeki sezon çok daha iyisini yapmak isteyen Nazilli Belediyespor; hem iç hem de dış transferde düğmeye bastı. Gelin, bu kulübün transfer çalışmalarına yakından bakalım!

İç Transferde Dört Futbolcu ile Sözleşme Uzatıldı

Nazilli Belediyespor; geçtiğimiz sezon takımın iyi bir performans göstermesine katkıda bulunan oyuncuları ile yola devam etme kararı aldı. Söz konusu oyunculardan birisi de Mehmet Ersavaş! Deneyimli oyuncu; 2019 – 2020 sezonundan bu yana Nazilli Belediyespor forması giyiyordu. Merkez orta saha ve ön liberoda ortaya koyduğu performans ile dikkatleri üzerine çekmişti. Takımın hem hücumda hem de defansta etkili olmasına büyük katkı sağlıyordu. Nazilli Belediyespor yönetimi; Mehmet Ersavaş ile bir yıllık sözleşme yenileme kararı aldı. Deneyimli oyuncu; takımda kalmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Önümüzdeki sezon takım arkadaşları ile beraber Nazilli Belediyespor’u çok daha iyi yerlere taşıyacaklarını söyledi.

Nazilli Belediyespor; 2021 – 2022 sezonunun devre arasında Adıyaman FK’dan Fatih Üge’yi kadrosuna dahil etti. Ancak, tecrübeli oyuncu şanssız bir dönem geçirdi. Sakatlığından dolayı çok fazla forma şansı bulamadı. Herkes, Nazilli Belediyespor ile Fatih Üge’nin yollarının ayrılacağını tahmin ediyordu. Fakat, siyah beyazlı kulübün yönetimi; ilginç bir karar alarak Fatih Üge’nin sözleşmesini bir yıl daha uzattı.

Nazilli Belediyespor’un sözleşme uzattığı isimlerden bir diğeri de Cemal Şener! 1997 doğumlu oyuncu; merkez orta saha pozisyonunda forma giyiyor. Onun da sözleşmesi 2022 – 2023 sezonunun sonuna kadar uzatıldı. Cemal Şener; geçtiğimiz sezon toplam 27 maça çıktı. Söz konusu maçlarda bin 478 dakika sahada kaldı. Yalnızca bir gol atabildi. Ancak, ortaya koyduğu performans ile Nazilli Belediyespor’a büyük katkı sağladı.

Son olarak, Hasan Çayrak ile de sözleşme uzatıldığını ifade edelim. 2021 – 2022 sezonunu 68 Aksarayspor’da kiralık olarak geçiren kaleci önümüzdeki yıl Nazilli Belediyespor da forma giyecek.

Mert Er Estik Nazilli Belediyespor’da Kaldı

Nazilli Belediyespor; önümüzdeki sezon 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek. Bu yüzden, kulübün iyi bir kadro kurması şart! Aksi takdirde, kötü bir sezon geçirdikten sonra kendisini üçüncü ligde bulabilir. Nazilli Belediyespor; iç transfer çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. 1989 doğumlu Mert Er Estik de takımda kalan isimlerden birisi oldu.

33 yaşındaki oyuncu; Nazilli Belediyespor’a 2021 – 2022 sezonunun başında transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon toplam 34 maçta görev almıştı. Aynı zamanda takım kaptanlarından birisi olan Estik; Nazilli Belediyespor ile anlaştığı için mutlu olduğunu dile getirdi.