Nazilli Belediyespor Sezonu Bitirdi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta geride bıraktığımız sezonda Aydın şehrimizi temsil eden Nazilli Belediyespor, uzun maratonda vasatı aşamadı ve ligi orta sıralarda bitirdi.

Siyah beyazlı Aydın temsilcimiz, TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda vasatı bir türlü aşamadı. Takımımız uzun lig yolculuğunda çıktığı 34 karşılaşmada 11 galibiyet 11 mağlubiyet alırken 12 mücadelede ise sahadan 1 puanla ayrıldı.

Bunun neticesinde TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda hanesine 45 puan yazdıran takımımız, bu performansıyla lig tablosunun 12’nci sırasında kendisine yer bulabildi ve ne düşme hattına yaklaştı ne de maalesef yükselme yarışının içine girebildi.

Sezonun bitimiyle birlikte Aydınlı futbolseverler Nazilli Belediyespor’un performansını sonuçlara bakarak anlamaya çalışıyordu. Şimdi gelin hep birlikte bunun da ötesine geçip sezonun istatistiklerine bakarak Nazilli Belediyespor’un bütün bir sezon neler yaptığına bakalım…

Nazilli Belediyespor Evinde Beklenti Altında Kaldı

Aydın temsilcimiz, Nazilli’de oynadığı karşılaşmalarda ne yazık ki beklentinin altında bir performans sergiledi.

Siyah beyazlılar, çıktığı 17 iç saha maçında 7 galibiyet alırken geride kalan 10 maçta ise rakiplerinin en az bir puanla Aydın’dan ayrılmasına izin verdi.

Bu süreçte 7 beraberlik alan ekibimiz 3 maçını ise kaybetti. Karacabey Belediyespor, Utaş Uşakspor ve Tarsus İdman Yurdu takımları Nazilli’ye gelip evlerine 3’er puanla dönen 3 farklı takım olarak dikkat çektiler.

Evinde %41 kazanma oranı tutturarak bu alanda TFF 2. Lig Beyaz Grup içerisinde 10’uncu basamağa oturan Nazilli Belediyespor, kalesinde 13 gol görmesine karşın rakip ağları 17 kez sarstı ve Aydın’da tüm bir sezon boyunca 1,76 puan ortalamasını yakaladı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu boyunca toplamda 36 gol atan takımın böylece gollerinin büyük çoğunluğunu dışarıda attığı anlaşıldı. Evinde böyle bir performans sergiledikten sonra deplasman maçlarında rakip ağları 19 kez sarsan ekibimiz buna karşın kalesini ise daha çok gole açtı.

Nazilli Belediyespor, Aydın’dan uzaktayken tam 24 gol yedi. Bu da 17 deplasman maçı olduğu düşünüldüğünde takımın rakip sahalara çıktığı her maçta ortalama 2,53 gibi yüksek bir oranda kalesinde golü gördüğünü açıklıyor.

Nazilli Belediyespor Onlardan Vazgeçemedi

nazilli belediyespor

Nazilli Belediyespor’un geçirdiği bu vasat sezonda takımımız bazı isimlere forma şansı vermekten vazgeçemedi.

Bu isimlerin başında ise TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nun 34 haftasının 33’ünde forma şansı bulmuş olan Zekeriya Topayan ve Mert Çapar vardı.

İki isim de sezon boyunca takımımız için 1 maç hariç hep sahada olurlarken onları 32 maç oynayan Mert Er Estik takip etti. Mert Er Estik aynı zamanda takımın en fazla kart gören ismi olduğu için (9) kalan 2 maçta da forma giyememişti.

Ebu Sıddık Çelik ve Bünyamin Cesur Karataş 31’er maçta Nazilli formasını terletirken onları Selçuk Hakalmaz (28), Onur Demir (27) ve Mehmet Ersavaş (26) takip etti.