Nazilli Belediyespor Seyirci Kaldı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadele esnasında birçok derin kriz yaşayan Nazilli Belediyespor, bu nedenle bir türlü istediği noktalara gelemedi ve sezonluk hedeflerinin de çok gerisinde kaldı. Siyah Beyazlı takım Play-Off aşamasına kalamadığı gibi ligi de iyi bir noktada da bitiremedi. Bununla birlikte Aydın temsilcisiyle aynı zamanda teknik direktör değişikliğine giden takımlardan biri olan Tarsus İdman Yurdu’nun gösterdiği başarıya bakıldığı zaman Naz-Naz’ın tam anlamıyla seyirci kaldığını dile getirmek gerekiyor.

Dağlar Kadar Fark

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde istediklerini elde etmek konusunda bir türlü başarılı olamayan Nazilli Belediyespor, sezon başından bu yana sırtında taşıdığı sorunlarını çözemedi ve ligi kötü bir noktada bitirdi.

34 maçta aldığı 11 galibiyet ve 12 beraberlikle 45 puan toplayabilen Aydın temsilcisi, bu puanla kendine 12’inci sırada yer bulabildi. Bununla birlikte aslında Nazilli Belediyespor için hayal kırıklığı yaratan durumlardan birisi de teknik direktör değişikliklerinin pek de işe yaramaması oldu.

Zira takımın başına gelen son teknik adam olan Taner Öcal da istenilen etkiyi yaratamadı. Tarsus İdman Yurdu’nda göreve başlayan Birol Erol 17 Şubat tarihinde bu görevi devralırken, Nazilli Belediyespor’un teknik direktörü Taner Öcal da 2 hafta sonra 6 Mart tarihinde görevine başlamıştı.

Tarsus İdman Yurdu şu sıralar Play-Off Yarı Final turuna çıkmanın sevincini yaşarken, Naz-Naz tarafında kelimenin tam anlamıyla bir hayal kırıklığı yaşanmaya devam ediyor. Bu açıdan bile aslında sezonun ne kadar kötü tamamlandığı çok net bir şekilde anlaşılıyor.

Madalyonun İki Yüzü

Bu bağlamda Tarsus İdman Yurdu ile Nazilli Belediyespor’u kıyaslamak aslında çok da tutarsız sayılmaz. Zira iki takım da benzer süreçlerden geçtikten sonra benzer hayal kırıklıklarını yaşadılar ve benzer sancılardan yakın zamanlarda geçtiler.

İki takım da iddialı isimleri kadrolarına katmalarına rağmen bu oyunculardan fayda almak konusunda zorlandılar. İki takımın da hem yönetimlerinde hem de teknik ekiplerinde durmadan başka isimler yer aldı ve bu durum belirli bir istikrarın oluşturulabilmesini bir hayli geciktirdi.

Ancak Tarsus İdman Yurdu deyim yerindeyse son kurşununu çok iyi harcadı ve Birol Erol ile birlikte yakaladığı uyum sayesinde üst sıralara doğru amansız bir tırmanışa geçti. Sarı Lacivertli takım şu sıralar bir üst lige çıkabilecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Bu kırılma noktaları kimi zaman sezonluk etki yaratırken kimi zaman da çok derin sıkıntıları beraberinde getirebiliyor. Bu bağlamda Nazilli Belediyespor taraftarlarının tek temennisi bu sezon yaşanan sıkıntıların yine bu sezonda kalması olacak.

Ancak takımın gelecek sezonun planlamalarını çok isabetli bir şekilde yapması gerektiği kesin. Bu sezon yaşanan sıkıntıların çok büyük bir kısmı planlamada yapılan hatalar ve planlanamayan aksiliklerden kaynaklı oluştu ve takımın canı çok fazla yandı.