Nazilli Belediyespor’un Golle Sorunu Var

Aydın ilinin TFF 2.Lig Beyaz Grup’taki temsilcisi Nazilli Belediyespor, büyük bir hayal kırıklığı yaratırken aldığı Amed SK galibiyetiyle moral bulsa da takımın ikinci yarıdaki hayret verici düşüşü taraftarları tarafından unutulmayacaktır. Bu sezon oynadığı maçlarda gol atmak konusunda çok ciddi sıkıntılar çeken Siyah Beyazlı ekip, özellikle ilk yarıda bu durumu gol yemeyerek telafi edebiliyordu ancak ikinci yarı işin rengi değişti.

Çöküş

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’un ilk devresinde gösterdiği performansla Aydınlı futbolseverleri ve kendi taraftarlarını heyecanlandıran Nazilli Belediyespor, ikinci yarıda gösterdiği performansla tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

Siyah Beyazlı ekip ikinci yarıda oynadığı 8 maçın tamamında sahadan puan kaybıyla ayrılırken, oynadığı son maç olan Amed SK maçından galip ayrılarak moral buldu. Bu maçın da normal şartlar altında 22’inci hafta oynanması gerektiğini ancak hava muhalefeti nedeniyle 29 ve 30’uncu haftalar arasına sıkıştırıldığını hatırlatmakta fayda var.

Naz-Naz öyle dramatik bir düşüş yaşadı ki bu durum Amed SK maçı öncesi daha net anlaşıldı. Planlanan tarihte oynansa sahaya Amed’in bir sıra altında 4’üncü olarak çıkacak olan Nazilli Belediyespor, 9 Mart günü oynanan maçta ligin 11’incisi konumundaydı.

Bu sezon oynadığı 26 maçta 8 galibiyet, 10 beraberlik ve 8 mağlubiyet toplayarak 34 puan çıkartabilen Aydın temsilcisi, 26 maçta sadece 23 gol atabildi.

Tek gollü veya golsüz beraberliklerin abonesi olarak geçirdiği sezonda bu dağılımı iyi yapamadığı için her geçen gün geriye giden Naz-Naz sezon başından beri çektiği gol kısırlığını ilk yarıda telafi edebiliyordu.

Gol Dağılımı

Bu durumun telafisi ise takımın gol atamadığı kadar gol de yemeyen bir oyun anlayışına sahip olmasından geçiyordu. Tek gollü ve kalenin gole kapatıldığı galibiyetler sayesinde puanları hanesine ekleyen Naz-Naz öne geçememe sorunu yaşamaya başlayınca puan kayıpları da beraberinde geldi.

Takım Amed Sk’dan önce oynadığı 8 maçta 6 gol atabildi. Buna rağmen attığından daha fazla yediği birçok maçı geride bırakan Nazilli Belediyespor, taraftarlarında yaşanan hayal kırıklığını pek kolay telafi edemeyecektir.

Takımın bir üst lige çıkma hesapları yaparken neredeyse küme düşme hattına kadar gerilemesi gerçekten kolaylıkla açıklanabilecek bir durum değil. Birçok takım istemediği dönemleri yaşar ancak bu dönemlerde ya oyuncular ya da teknik ekip silkinerek kendisine gelir.

Naz-Naz’da bu durum sanki çok normalmiş gibi neredeyse hiç reaksiyon alınmadı. Teknik direktör değişikliği yaparak durumu telafi etmeye çalışan Siyah Beyazlı ekip bu değişiklikten memnun olmayınca bir kez daha teknik direktör değiştirdi.

Benzer kaderleri yaşayan birçok takımın seri galibiyetlerle yükselişe geçtiği bu dönemde daha fazla sıkıntı yaşamak istemeyen Naz-Naz’ın da artık gol atmanın nasıl bir his olduğunu tatması ve bu hissi devam ettirebilmesi gerekiyor.