Nazilli Belediyespor İyi Başlayamadı

Kadrosuna iyi eklemeler yapan ve bu sezon TFF 2.Lig’den 1.Lig’e yükselmeyi hedefleyen Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor, ligin ikinci devresinde oynadığı ilk maçta kendi taraftarı önünde Kırklarelispor’u konuk etti. Maç boyunca rakibi karşısında etkili bir performans gösteremeyen Nazilli Belediyespor, son dakikada bulduğu golle sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılarak lige istenmedik bir sonuçla başlangıç yapmak zorunda kaldı.

Naz-Naz Hayal Kırıklığı Yarattı

2021/2022 sezonunda mücadele ettiği TFF 2.Lig Beyaz Grup’un iddialı takımlarından birisi olan ve TFF 1.Lig’e yükselmek adına verilen kıyasıya mücadelede kendisine yer edinmeyi başaran Nazilli Belediyespor, ikinci devrenin ilk maçında ligin bir diğer kuvvetli takımı Kırklarelispor’u kendi sahasında konuk etti.

Yaptığı transferlerle daha kuvvetli bir takım haline gelen ve Aydın’ı başarıyla temsil eden Nazilli Belediyespor, Kırklarelispor karşısında bir galibiyet alarak lige iyi başlangıç yapmayı hedefliyordu ancak maç boyunca hiç istemediği bir performans gösterdi ve Kırklarelispor’un kalesinde etkin olmayı başaramadı.

İki takımın da birbirinin açığını kovalayan dengeli oyunu ilk yarıda gol sevinci yaşanmasını engellerken, ikinci yarıda Nazilli Belediyespor karşısında baskıyı arttıran Kırklareli temsilcisi bulduğu golle çok büyük avantaj elde etti.

Nazilli Belediyespor’un bu dakikaya kadar çok tutuk bir oyun sergilemiş olması, teknik direktör Kadir Kar’ın dikkatinden kaçmamıştır muhakkak ancak bu durum karşısında nasıl bir reaksiyon sergileyeceği sezonun geri kalanı adına oldukça belirleyici olacak.

Kırklarelispor karşısında ne güçlü kadrosunu ne de taraftar avantajını kullanamayan Naz-Naz son dakikada Koray Baykara sayesinde golü buldu ve maç 1-1 bitti ancak bu performans sezonun ikinci yarısına büyük hayallerle giren Nazilli Belediyespor camiasında ciddi bir hayal kırıklığı yarattı.

Nazilli Belediyespor’un Çok Daha İyisini Yapması Gerekirdi

Ligin en kuvvetli takımlarından birisi olan ve kendisini TFF 1.Lig’e taşıyacak bir performans göstermek isteyen Nazilli Belediyespor’un Kırklarelispor karşısında gösterdiği performansı hayal etmediği gerçek.

Bununla birlikte iyi bir kamp yaptığına dair demeçler veren Nazilli Belediyesporlu oyuncuların bu kötü performansı hem de kendi taraftarı önünde göstermiş olmasının mazeretlerini anlamak görevi de teknik direktör Kadir Kar’a düşüyor.

Devre arasında yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren Aydın temsilcisi, bu performansın seviyesini çok daha yukarıya çekemezse onları sıkıntı bekliyor olabilir çünkü ligin ikinci yarısında oynanan maçların telafi edilme şansı yok ve takımların birçoğu ideal formuna ulaştı.

Daha çetin geçecek bir lig mücadelesinin ikinci yarısında gösterilen bu ilk performans, Naz-Naz tarafından geride bırakılmalı ve bir diğer kritik maç olan Pazarspor maçına odaklanılmalı.

Ancak, Teknik Direktör Kadir Kar’ın takımın neden oyuna bu kadar tutuk başladığını ve neden Kırklarelispor’un 59’uncu dakikasında gelen golüne verilmesi gereken reaksiyonu ancak maçın son uzatma dakikasında savunmacı Koray Baykara ile verebildiğini detaylıca analiz etmesi ve sorgulaması gerekiyor.