Nazilli Belediyespor 1 Puanı Son Dakikada Kurtardı

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta Play-Off mücadelesi vermeye devam eden Nazilli Belediyespor, ikinci devrenin ilk maçında kendi sahasında ligin dişli ekiplerinden Kırklarelispor ile karşı karşıya geldi. İki takımın da dengeli ve açık vermemek üzerine kurulan bir oyun anlayışıyla sahaya çıktığı maç 1-1 sona erdi ancak Nazilli Belediyespor’a da sorgulanması gereken pek çok detay bıraktı.

Naz-Naz Son Anda

Aydın’ın en önde gelen futbol kulüplerinden birisi olan ve TFF 2.Lig’den 1.Lig’e yükselmek adına iddiası bulunan Nazilli Belediyespor, Beyaz Grup’ta oynadığı ilk 17 maçta 27 puan toplayarak play-off potasında devreyi tamamlamıştı.

İkinci devreye ilk devredekinden daha iyi bir performans sergilemek ve zirveye daha da yaklaşmak adına başlayan Nazilli Belediyespor, ligin ikinci devresinde oynadığı ilk maçta zorlu rakip Kırklarelispor’u kendi sahasında konuk etti.

Kırklarelispor karşısında kendi taraftarının da desteğini arkasına almasına rağmen etkili bir performans koyamayan Nazilli Belediyespor, bulduğu fırsatlardan da iyi bir bitiricilikle faydalanamayınca ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıda maça daha iyi başlayan ve baskı kuran Kırklarelispor’un bu baskısına dayanmakta güçlük çeken Nazilli Belediyespor, 58’inci dakikada yaşanan pozisyonda penaltı yaptı ve Kırklarelispor Berat Ali Genç’in bu sezonki 7’inci golüyle 1-0 öne geçti.

Bu golden Nazilli Belediyespor eşitlik için, Kırklarelispor da farkı açmak için denemeler yapsa da uzun bir süre maçta gol sesi çıkmadı ve Naz-Naz taraftarı maçın bittiğini düşünmeye başladı.

Ancak 90+7’de Nazilli Belediyespor’un başarılı savunmacısı Koray Baykara sahneye çıktı ve son dakikada attığı golle takımının sahadan mağlup ayrılmasına engel oldu.

Taraftarlar Hayal Kırıklığına Uğradı

Aydın’ın en değerli kulüplerinden birisi olan ve tutkulu da bir taraftar grubuna sahip olan Nazilli Belediyespor, TFF 2.Lig Beyaz Grup 18’inci hafta müsabakasında 1 puanı son anda kurtarabildi ve taraftarını da hayal kırıklığına uğrattı.

Amed’in Uşak ile berabere kaldığı bir haftada Bucaspor’un Isparta 32 Spor’u mağlup ettiği de düşünüldüğünde üst sıraların dengesinin değişebilmesi adına önemli bir fırsatı yakaladığını fark edemeyen Nazilli Belediyespor, çok daha iyi bir iş çıkarabilirdi.

Naz-Naz, her ne kadar kuvvetli bir ekip olsa da bu maçtan önce oynadığı 5 maçın sadece 1’inden galip gelebilmiş Kırklarelispor karşısında 1 puanı son dakikada kurtarabildi ve bu performans birçok konunun tekrar gözden geçirilmesine sebep olacak.

Ligin 21’inci haftasında artık daha da kritik hale gelen bir maçta Pazarspor deplasmanına gidecek olan Nazilli Belediyespor, ilk devredeki dış saha performansının üstüne çıkamazsa bu maçta da problem yaşayabilir.

Kırklarelispor ile oynanan maçta son anda kurtardığı 1 puanla birlikte puanını 28’e yükselten Nazilli Belediyespor, 20’inci haftayı 1 sıra gerileyerek 4’üncü sırada kapattı ve önemli bir fırsatı elinin tersiyle itti.