Nazilli Belediyespor 1922 Konya’yı Ağırlıyor

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği performansla taraftarlarında hayal kırıklığı yaratan Nazilli Belediyespor, 2022 yılında henüz bir resmi maçtan galip ayrılabilmiş değil. Her ne kadar direkt olarak yükselmeyi bu sezon katılması muhtemel Play-Offlara tercih ediyor olsa da Naz-Naz’ın rekabetçi olabilmesi taraftarının en büyük ümidi. Bu nedenle Nazilli Belediyespor’un 3 puanları hanesine ekleyerek üst sıralarda olunması bekleniyor. Bu bekleyişe iyi bir cevap verilebilmesi adına oynanacak maçta Nazilli Belediyespor, ligde küme düşme hattında yer alan 1922 Konya’yı konuk edecek.

Hedefsiz Kalan

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Nazilli Belediyespor, sezonun ikinci yarısında hiç iyi bir performans sergileyemedi.

Ligin ikinci yarısında oynadığı maçların hiçbirisinde sahadan galip ayrılmayı başaramayan Aydın temsilcisi, bu nedenle taraftarı tarafından da haklı bir tepki görüyor. Bu sezon Play-Offlarda mücadele etmektense seneye direkt şampiyon olmayı tercih eden Naz-Naz, sezon içinde hedefsiz kalmış gibi gözüküyor.

Zira takımın oynadığı maçlarda rakipleri aynı seviyede olmamasına rağmen takım istediği motivasyonu bulamıyor. Oynanan maçlarda bir türlü 3 puanı alamayan Nazilli Belediyespor’un bu gidişatı hiç iyi değil.

Aldığı beraberliklerde dahi son dakikada attığı gollerle 1 puanı zar zor koparan Naz-Naz’ın TFF 2.Lig Beyaz Grup’un 26’ıncı haftasında oynayacağı maç 1922 Konya ile olacak. Aydın temsilcisinin kendi sahasında oynayacağı maçta sahadan galip ayrılması taraftarların tek beklentisi.

Sezonun ilk yarısında oynanan Konya’da oynanan maç 1-1’lik skorla sona ermişti. İki takım arasında oynanan son maçlara bakıldığında da sahadan genellikle beraberlik sonucu çıktığı görünüyor.

19 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maç öncesi Nazilli Belediyespor 30 puanla 7’inci sırada yer alıyor. 1922 Konya ise bu sezon 20 puan toplayabildi ve küme düşme hattından bir türlü kurtulamadı. Konya temsilcisi 13’üncü haftada aldığı Pazarspor galibiyetinden sonra bir daha hiç galibiyet sevinci yaşayamadı.

Kötü Sene

Nazilli Belediyespor, 2022’ye hiç iyi bir giriş yapamadı. Yeni yılda oynadığı 4 maçın 3’ünde sahadan tek gollü beraberliklerle ayrılan Siyah Beyazlı ekip, bir maçta da sahadan mağlup ayrılmıştı.

Gerek alt sırada gerek üst sırada olsun fark etmeksizin tüm rakipleri karşısında zorlanan Naz-Naz’ın sezonun ilk yarısında yaşadığı gol atma problemi, ikinci yarıya da sirayet etti. Genel olarak savunmacılarının bulduğu gollerle sahadan puanlarla ayrılabilen Nazilli Belediyespor bu sorunu sezon boyunca yaşayacak gibi görünüyor.

21 maçta sadece 19 gol atabilen Nazilli Belediyespor’un bu durumu oldukça dikkat çekici. Kadrosunda ligin ortalaması üstünde golcüleri bulunan Naz-Naz, belki de hücum setlerinde sıkıntı yaşıyor.

Aydın temsilcisinin kendi sahasında oynayacağı maçta 1922 Konya karşısındaki en büyük avantajı taraftarı olacak. Bu sezon iç sahada oynadığı 10 maçın hiçbirisinde sahadan mağlup olmayan Nazilli Belediyespor, 1922 Konya karşısında da 12’inci adamından destek alacak.