Nazilli Belediyespor Evinde Güzel

TFF 2 Beyaz Grup’ta şehrimiz Aydın’ı temsil eden futbol takımımız Nazilli Belediyespor, bu sezon iç sahada ortalama bir performans ortaya koydu.

Nazilli Belediyespor, Aydın şehrimizi futbol liglerinde en üst seviyede temsil eden takım olarak öne çıkıyor. Bu sezon TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadelesini sürdüren takımımız, gösterdiği performansla an itibariyle orta sıralarda, güvenli bölge diye tabir edebileceğimiz bir basamakta konumlanıyor.

Nazilli takımımız, şu ana kadar TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 30 karşılaşmaya çıkarak rakipleriyle 3 puan mücadelesi verdi. Bu mücadelelerin 10’unda taraftarlarına 3 puan hediye etmeyi başaran Nazilli ve Aydın temsilcisi, geri kalan 20 maçta ise puan kaybetmek kurtulamadı.

Buna göre bu 20 maçlık periyodun 11’inde rakipleriyle 1 puanı paylaşmak durumunda kalan ekibimiz, 9 maçta ise yeşil sahadan eli boş bir şekilde ayrılmak zorunda kaldı.

Tüm bu sonuçların neticesinde TFF 2. Lig 2021 – 2022 Beyaz Grup Sezonu’nda oluşan puan tablosunda 10’uncu sırada yer alan Nazilli Belediyespor, %33 galibiyet oranı elde ederek hanesine 41 puan yazdırdı.

Nazilli Belediyespor’un en dikkat çeken istatistiği ise ligin hem en az gol yiyen hem de en az gol atan ekiplerinden biri olmasıydı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekipleri arasında kalesinde gördüğü 29 golle, en az gol yiyen dördüncü takım konumunda bulunan Aydın temsilcimiz; rakip filelere yolladığı 29 golle ise en az gol atan üçüncü takım oldu.

Yukarıdaki sayılardan da anlaşılabileceği üzere Nazilli Belediyespor, çok ilginç bir şekilde 0 averaj tutturmayı başararak ligde bu alandaki tek takım olma unvanını da taşımayı başardı.

Nazilli Belediyespor İç Sahada Daha Güçlü

nazilli belediyespor

Nazilli temsilcimiz toplam skorlara baktığımızda 1,37 puan ortalamasıyla devam ettiği TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta, bu ortalamasını iç saha maçlarıyla yükseltmeyi başardı.

Buna göre Aydın’da oynanan karşılaşmalarda rakiplerinin karşısına 15 defa çıkan takımımız, bu 15 karşılaşmada tıpkı TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nun genelinde olduğu gibi “ortalama” bir performans sergiledi.

15 maçta Aydın’da kendilerini izlemeye gelen taraftarlara 7 defa galibiyet sevinci yaşatan futbolcularımız bu maçlarda 21 puanın sahibi oldular.

Öte yandan geride kalan 6 karşılaşmada ise rakiplerinin Aydın’dan 1 puan götürmesine izin veren Nazilli Belediyespor oyuncuları, sadece 2 karşılaşmada mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadılar ve yaşattılar.

Nazilli Belediyespor’un iç sahadaki puan ortalaması tüm bu sonuçlardan sonra 1,80 olarak ortaya çıktı. Takımımız bu puan ortalamasıyla sadece iç sahadaki puanlar baz alınarak oluşturan TFF 2. Lig Beyaz Grup İç Saha tablosunda rakiplerini geçerek yedinci sırada kendisine yer buldu.

Sadece 2 Takım Başarabildi

Nazilli Belediyespor’u evinde mağlup etmeyi başaran sadece 2 takım oldu. Bu takımlardan Mersin temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, 27 Şubat 2022’deki maçta sahamızda 0 – 2’lik skorla galibiyeti yaşamıştı.

Öte yandan geçtiğimiz içeride oynadığımız son maçta ise Uşakspor takımı 0 – 1 galibiyet almış bu sezonun ikinci mağlubiyetini bize yaşatmıştı.

Umudumuz bu mağlubiyetlerin son mağlubiyetler olması yönünde.