Nazilli Belediyespor Egospor’a Yenildi

Türkiye Basketbol 2. Ligi play off serisinin ilk maçında Aydın’ın basketboldaki temsilcisi Nazilli Belediyespor deplasmanda Ankara ekibi Egospor’un konuğu oldu.

Egospor karşısında bir türlü istediklerini yapamayan takımımız, ilk çeyrekten itibaren büyük bir farkın altında kaldı.

İlk çeyreğe çok iyi başlayan Ankara temsilcisi Egospor, hücum ritmini savunmasıyla birleştirerek ilk 10 dakikalık bölümü 30 – 16 üstün geçti. Nazilli Belediyespor ikinci çeyrekte savunmada daha sağlam gözükse de, hücumda yine kayıptı.

21 – 11 biten ikinci çeyreğin ardından taraflar soyunma odasına 51 – 27’lik skorla girdiler.

Üçüncü çeyrek skorunun 22 – 17 olmasıyla maç sonuna tam 29 sayılık bir farkla girildi. Son periyotta gelen 11 – 16’lık Nazilli Belediyespor üstünlüğü ise hiçbir işe yaramadı ve play off ilk maç 84 – 60 sonuçlandı.

nazilli belediyespor

Nazilli Belediyespor Çok Zayıf Kaldı

Nazilli Belediyespor adına maçta en çok süre alan oyuncu Doğancan Tokmak oldu. Parkede 25 dakika 25 saniye kalarak Aydın temsilcimize katkı vermeye çalışan Doğancan Tokmak, 7 sayı 1 ribaunt ve 4 asistle karşılaşmayı tamamladı.

Takım olarak hücumda çok tutuk olduğumuz maçta Doğancan Tokmak’ın ardından en çok süre alan oyuncular ise, aynı zamanda 20 dakika barajını aşan diğer iki kişi olarak öne çıkan Mesut Kadir Çipo ve Dündar Yalvaç oldular.

Mesut Kadir Çipa, 22 dakika 47 saniye süre aldığı karşılaşmada 7 sayı 1 ribaunt 3 asistle oynadı. Diğer yandan Dündar Yalvaç ise 22 dakika 25 saniye parkede kaldığı ve Nazilli Belediyespor formasını terlettiği süreçte sadece 4 sayı 3 ribaunt 1 asist yaptı.

Takımda işlerin hiç yolunda gitmediği bu istatistiklerden bile anlaşılıyordu. Öyle ki Aydın’ın basketboldaki temsilcisi adına Egospor potasına çift hanelerle sayı gönderebilen yalnızca tek bir isim vardı.

O da Türkiye Basketbol 2. Ligi play off karşılaşmasında 18 dakika 30 saniye süre alan Bahadir Şimşek oldu.

Bahadır Şimşek, parkede kaldığı süre boyunca rakip potaya 11 sayı gönderdi ve en skorer ismimiz olarak öne çıktı. Bu 11 sayılık performansının yanında 3 ribaunt 2 asist de ekleyen oyuncumuz, galibiyete yetmedi. Çünkü takım olarak ona yaklaşabilen herhangi bir oyuncumuz yoktu.

Kenardan Gelenler De Yüz Güldürmedi

Egospor karşısında kenardan gelen oyuncuların da yeterli katkıyı veremedikleri maçta farklı galibiyet ne yazık ki kaçınılmaz oldu.

İlk 5’te başlayan Doğancan Tokmak – Mesut Kadir Çipa – Dündar Yalvaç – Bahadır Şimşek – Uğur Dokuyan, toplamda yalnızca 43 sayı atabildiler.

Kenardan oyuna dahil olanlar arasında en yüksek skor katkısını ise 10 dakika süre alan Yiğit Abdullahoğlu attığı 8 sayı ve aldığı 6 ribaunt ile verdi.

Bunun dışında süre alan diğer isimlerden Samed Demirok 5 sayı, Berkin Cilev 4 sayı, Deniz Akkılıç 7, Mehmet Meriç 2 sayı ve Mert Yavi 1 sayı attı.

Kenardan gelen oyuncuların tümünün 10 dakika üzerinde süre aldıklarını ve bu süre zarfında bu kadar katkı verebildiklerini de belirtelim.