Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı Üst Turda

Aydın şehrimizi Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde temsil etmekte olan ekibimiz Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı, play off turunu galibiyetle kapatmasını bildi.

Türkiye Basketbol 2. Ligi play off aşamasında ilk olarak İlkler Şehri Uşakspor’un rakibi olan Nazilli Belediyespor Basketbol Takımımız, serinin ilk maçını hatırlanacağı gibi galibiyetle bitirmişti.

Aydın’da oynadığı karşılaşmayı etkili bir oyunca 5 sayılık farkla kazanan Naz Naz, 81 – 76’lık skorla parkeden galibiyetle ayrılmayı başaran taraf olmuştu. İkinci maçta ise hedef, etkili oyunu sürdürüp Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin play off aşamasındaki ikinci karşılaşmadan da İlkler Şehir Uşakspor karşısında galip ayrılmaktı.

Bu galibiyet Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı’na hem seride 2 – 0 öne geçmeyi hem de otomatik olarak bir üst tura ulaşmayı sağlayacaktı.

İlk Yarıda Mutlak Bir Denge Vardı

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iki takım da çok istekli başladı. Öyle ya, bu maçı kazanmak demek Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı için tur demekti. Diğer taraftan İlkler Şehri Uşakspor için ise tura tutunmanın tek yolu galibiyetten geçiyordu.

İki takımın başlangıçtaki dengesini bozan taraf Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı oldu. Takımımız rakibine göre daha iyi hücum edip, bir de savunmada daha sağlam durmayı başarınca ilk çeyreği 15-9’luk üstünlükle bitirdi.

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’ndaki ikinci periyotta, ev sahibi ekip İlkler Şehri Uşakspor, farkı kapatmaya başladı.

Buna rağmen kararlı oyunundan taviz vermeden rakibinin toplam skorda kendisini geçmesine izin vermeyen Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı, ikinci periyodu 22 – 18 kaybetse de ilk yarıyı 31 – 33 önde bitirdi.

Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı Son Anda

Nazilli Belediyespor Basketbol

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda ikinci yarıda taraftar etkisi hissedilir derecede arttı. İlkşer Şehri Uşakspor’a olan desteklerini göstermek için spor salonuna gelen taraftarlar, takımlarına olan desteklerini tezahüratlarla gösterdiler.

Bunun da etkisiyle Uşak takımından daha etkili bir performans geldi. Öyle ki ikinci periyottan sonra üçüncü periyodu da önde kapatmayı başaran İlkler Şehri Uşakspor, Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı’na üçüncü periyotta 17 – 15’lik üstünlük kurdu.

Bu üstünlük son çeyreğe girilirken toplam skorun 48 – 48’e gelmesine yol açtı.

Son periyotta ise iki tarafın karşılıklı olarak satranç oynadığını söylemek mümkündü. Play off’ta yenildiği anda eleneceğini bilen İlkler Şehri Uşakspor, son çeyrekte bir anda skoru 56 – 53’e getirdi ve üstünlüğü eline aldı.

Buna karşın Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı Başantrenörü Öğünç Tokgöz, yaptığı hamlelerle maçın kontrolünü karşı takıma vermedi.

Özellikle mola zamanlamasını harika bir şekilde ayarlayan ve elindeki oyuncuları rotasyonda çok iyi kullanan Nazilli temsilcimizin başarılı koçu, galibiyette aslan payına sahip oldu bile diyebiliriz.

Maç sonunda rakibiyle arasındaki farkı açmaya başlayan Aydın ve Nazilli’nin basketboldaki gururu Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı, İlkler Şehri Uşakspor ile oynadığı bu zorlu maçı 65 – 71 kazandı.

Böylece takımımız Türkiye Basketbol 2. Ligi play off turunun sonraki aşamasında Ankara BB Egospor Basketbol’un rakibi oldu.