Nazilli Belediyespor Basketbolda Da Yükseliyor

Aydın’ın önde gelen spor kulüplerinden biri olan Nazilli Belediyespor, erkek futbolda olduğu gibi erkek basketbolda da ciddi bir yükseliş içerisinde. Aydın temsilcisinin Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde mücadele eden takımı, normal sezonu 3’üncü sırada tamamladıktan sonra Play-Off aşamasında Uşakspor ile eşleşmişti. 30 Mart tarihinde oynanan zorlu müsabakada Naz-Naz adına sevinç söz konusuydu.

Yükselen Değer

Bu sezon hem futbol hem de basketbolda başarılı işler çıkarmayı hedefleyen Nazilli Belediyespor, basketbol alanında oldukça mutlu günler geçiyoro.

Siyah Beyazlı takımın Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde mücadele eden takımı, normal sezonu başarılı bir şekilde 3’üncü olarak tamamlamıştı. Bu başarı sayesinde Play-Off aşamasına kalmayı başaran Naz-Naz, bu aşamadaki rakibi İlkler Şehri Uşakspor’u 30 Mart tarihinde kendi sahasında konuk etti.

İki takımın da oldukça etkili işler çıkardığı maçta ilk çeyreği 13-10 önde tamamlayan taraf Nazilli Belediyespor’du. İkinci çeyrekte hücumda ritmini arttıran Siyah Beyazlı ekip, soyunma odasına giderken 37-30’luk üstünlüğün sevinci içerisindeydi.

İkinci yarının ilk çeyreğinde de etkili bir performans sergileyen Nazilli Belediyespor, son çeyreğe girilirken 74-56 öndeydi. Ancak son çeyrekte İlkler Şehri Uşakspor çok daha iyi olan taraftı ve savunmadaki etkili performans Naz-Naz’ın koca bir çeyreği sayı dahi atamadan geçirmesine neden oldu.

İki takım arasında oynanan maçın normal süresi 74-74 eşitlikle sona erince maç uzatma çeyreğine gitti. Taraftarının desteğiyle birlikte oyunun hâkimiyetini tekrardan eline alan Naz-Naz, sahadan 81-76 galip ayrılarak seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı.

Maç sonunda alınan zorlu galibiyetin sevinci yaşanırken, Nazilli Belediyespor adına 1 Nisan tarihinde oynanacak 2’inci maç öncesi ciddi bir avantajın da elde edildiğini dile getirmek gerek.

Biten Seri

Aynı gün TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynanan maçta Nazilli Belediyespor Erkek Futbol takımı adına ciddi bir hayal kırıklığı söz konusuydu.

Aydın’da oynanan maçta yine Uşakspor’u konuk eden Naz-Naz, bu maçtan galibiyetle ayrılarak son haftalardaki yükselişini devam ettirmeyi planlıyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve Siyah Beyazlı takım çok etkisiz bir performans sergilediği maçtan 1-0 mağlubiyetle ayrılmak zorunda kaldı.

Bu sonuçla birlikte Play-Off potasına yaklaşma umutlarını bir sonraki haftaya ertelemek zorunda kalan Aydın temsilcisi, önümüzdeki hafta Kırşehir Belediyespor ile kozlarını paylaşacak. Bu maçtan galibiyetle ayrılması durumunda ilk 5 potasına yaklaşma şansını arttıracak olan Nazilli Belediyespor, Uşak Spor ile oynanan maçı geride bırakmayı hedefliyor.

Naz-Naz Taner Öcal ile sahaya çıktığı ilk 3 maçtan galibiyetle ayrılmış ve gösterdiği performansla alkışları toplamıştı. 4’üncü maçı itibariyle ilk mağlubiyetini alan genç teknik adam da artık takımın nerelerde hata yaptığını ve bu maçı neden kazanamadığını daha iyi tahlil etmek durumunda.

Nazilli Belediyespor geriye kalan 5 maçından 5 galibiyet alıp Play-Off potasında kendine yer açmak istiyor.