Madalyalarla Dönen Aydınlı Halterciler İl Müdürü Tarafından Ödüllendirildi

Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’na katılan Aydınlı sporcular aldıkları madalyalar ile Aydınlıları gururlandırdı. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Filikçioğlu, madalyalar ile dönen sporcuları ziyaret etti.

Antalya Manavgat’ta 23 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası yurdun dört bir yanından sporcuları ağırladı. Aydınlı sporcular Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’nda madalya almaya hak kazandılar.

Halter Şampiyonası’nda 4 Türkiye Rekoru

Aydınlı sporcu Burcu İldem Gerçekden Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası U15 kategorisinde 71 kg’da 4 tane Türkiye rekoru kırdı. Başarılı sporcu Sümeyye Kentli, daha önce katıldığı Gençler ve Büyükler İslam Oyunlarında şampiyonluklara sahipti. Kentli, Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’nda 59 kg’da Türkiye şampiyonu oldu. Sporcu Fatma Topaloğlu +87 kg’da yıldız kategorisinde olmasına rağmen Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olarak madalya almaya hak kazandı.

İl Müdürü Filikçioğlu Başarılı Sporcuları Ağırladı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Filikçioğlu, Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’nda madalya alan ve Türkiye rekoru kıran başarılı sporcuları ve antrenör Meliha Sarıkoca’yı makamında ağırladı. İl Müdürü Filikçioğlu, sporcuların kırdıkları rekorlar ve aldıkları madalyalar ile ilgili memnuniyetini dile getirdi. Sporcular, İl Müdürü Filikçioğlu tarafından hediye edilen spor çantalarını teslim aldı.

Filikçioğlu Sporcuları ve Antrenör Sarıkoca’yı Tebrik Etti

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Filikçioğlu Naim Süleymanoğlu Türkiye Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’ndan madalyalar ile dönen başarılı sporcular ile ilgili yaptığı açıklamalarda ”Sporcularımız antrenörlerinin disiplinli ve özverili çalışmaları neticesinde yıllardır emek veriyorlar ve bu emeğinin karşılığını da alıyorlar. Aldıkları bu başarılar bizleri oldukça memnun etti. Sporcularımız Burcu İldem Gerçekden, Sümeyye Kentli, Fatma Topaloğlu ve antrenörleri Meliha Sarıkoca’yı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” ifadelerine yer verdi.