Kadınlar Cev Şampiyonlar Ligi

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de grup aşamaları tamamlanarak Play – Off turu sonrasında çeyrek finale çıkan takımlar belli olmaya başladı. CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi 5 gruptan 20 takımın oluşturduğu turnuva da grup aşamaları sonrasında Play – Off turu ile çeyrek final kalan takımlar belli olmaya başladı.

Ülkemiz ‘den C grubun da Vakıfbank, D grubundan Fenerbahçe ve E grubun da ise Eczacıbaşı yer alıyorlar.

Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlayarak play off için yarışmaya hak kazanan temsilcilerimiz Eczacıbaşı direkt olarak bir üst tura çıkarken diğer iki temsilcimi C grubun da Vakıfbank, D grubundan Fenerbahçe Play off oynayarak adın bir üst tura yazdırdılar.

C grubun da Vakıfbank Play Off turunda LKS Commercecon 3 – 0 ile geçerek bir üst tura çıkma şansı elde ederken, sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise Chemik Police 3 – 2 ile geçerek çeyrek finale adlarını yazdırdılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe çeyrek final de Imoco Conegliano’nun rakibi olurken, Vakıfbank ise İtalyan ekibi Vero Volley Milano’nun rakibi oldu. E grubunu lider olarak tamamlayan Eczacıbaşı direkt çeyrek finale çıkarken rakibi Play – Off’ tan Developers-Le Cannet maçından galip olan takım ile eşleşecek.

Eczacıbaşı Lider Olarak Direkt Çeyrek Finalde

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de grup aşamaları geri de tamamlanarak play off ve çeyrek final karşılaşmaları da başladı.

Temsilcilerimiz den Eczacıbaşı CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de E grubunda Chemik Police, Targoviste ve Mar. Plovdiv ile aynı grupta yarışan temsilcimiz çıktığı 6 karşılaşmadan da rakipleri mağlup ederek kayıpsız lider olarak direkt çeyrek finale adını yazdırmayı başardılar.

Eczacıbaşı çıktığı 6 karşılaşmada 18 set alırken 2 seti de rakiplerine kaybederek grubun da tek yenilgisiz takım oldular.

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de grup aşamasını lider olarak tamamlayarak adını bir üst tura direkt çeyrek finale yazdıran Eczacıbaşı ‘nın rakibi ise Play – Off’ tan Developers-Le Cannet maçından galip olan takım ile eşleşecek.

Fenerbahçe Ve Vakıfbank Gruplarını İkinci Sırada Tamamladı

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de grup aşamalarında temsilcilerimizden sarı lacivertli takım Fenerbahçe D grubunda Stuttgart, LKS Commercecon ve Fach. Libby’s ile karşı karşıya gelirken çıktığı 6 karşılaşmada 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak adını ikinci sıraya yazdırma başarısı gösterdiler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe play off ‘ ta rakibi Chemik Police geçerek adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligin’ de ki diğer temsilcimiz Vakıfbank ise C grubun da Igor Gorgonzola, Potsdam ve Kızıl Yıldız ile karşı karşıya gelirken grubunda 6 karşılaşmada 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile ikinci sırada tamamladılar.

Play off ta ise Vakıfbank LKS Commercecon’ u geride bırakarak adını çeyrek finale yazdırmış oldular.