Guidetti Varsa Vakıfbank Kazanıyor

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın başındaki 15. sezonunu geçiren İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti, takımı ile 26. kupa sevincini yaşayarak finalleri iyi tamamladılar.

Türkiye de Voleybol denince akla gelen isimlerden birisi olan İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti yakaladığı başarılar ile büyük alkışı da hak ediyor.

İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti VakıfBank, tarihinde kazandığı 37 kupanın 26′ sın da takımın başında yer alarak rekor kırdı.

Sarı siyahlı takı Vakıfbank ile İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti, şu ana kadar 4 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası. 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 1 CEV Top Teams Kupası, 1 CEV Challenge Kupası, birleştiği Güneş Sigorta ile 13 Türkiye Ligi, 9 Türkiye Kupası ve 4 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu yaşayarak kupa beyi oldu.

Sarı siyahlı takım VakıfBank, bu kupaların 26’sına İtalyan başantrönör Giovanni Guidetti idaresinde ulaştı.

Sarı siyahlı takım Vakıfbank ayrıca uluslararası arenada elde ettiği 11 kupanın 9’unda da İtalyan başantrenör Guidetti’nin imzası bulunmakta.

ALINACAK KUPALARA YENİSİNİ EKLEMEK İSTİYORLAR

İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti ile sarı siyahlı takım Vakıfbank Voleybol birçok kupa kazanmalarına rağmen durak gibide değiller.

Bu sezonu İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti ile sarı siyahlı takım Vakıfbank 3 kupayla tamamlamak istiyor.

Gözlerini CEV Kadınlar Şampiyonlar ligine çeviren İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti ile sarı siyahlı takım Vakıfbank adını finale yazdırarak da kupanın bir ucundan yakaladılar.

Final de 20 Mayıs’ta İtalya’da Eczacıbaşı Dynavit ile karşılaşacak sarı siyahlı takım Vakıfbank Voleybol tamam İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti ile beraber olmak üzere CEV Kadınlar Şampiyonlar ligi kupasını da kazanarak 6. Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor.

Sarı siyahlı takım Vakıfbank Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nde ise sezonu ikinci sırada bitirerek play-off’ta mücadele etmek hakkı elde etmişlerdi. şampiyonluğa ulaşma isteyen İtalyan başantrenör ve öğrencileri, 3 ve 5 Mayıs’ta Fenerbahçe Opet ile finale çıkmak için mücadele edecek.

İTALYAN BAŞANTRENÖRÜN KARİYERİ

Guidetti kariyerine Volley 2000 Spezzano’da başlayan ve daha sonra sırası ile İtalya’da Vicenza, Reggio Emilia, Modena ve Chieri gibi ekipler ile beraber çalıştı.

50 yaşındaki Guidetti, Bulgaristan, Almanya, Hollanda ve Türkiye kadın milli takımlarında da başantrenörlük yaparak Milli takımlar da da görev aldı.

İtalyan başantrenör Türkiye kariyerinde 2017 – 2022 yıllarında A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı da çalışırken, 2008 / 09 sezonundan beri başında bulunduğu VakıfBank ile 15 sezonda toplamda 26 kupa kazanarak adeta tarih yazdı.

Giovanni Guidetti, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası ile CEV Şampiyonlar Ligi’nde en fazla şampiyonluk kazanan başantrenör unvanını taşıyor.

Vakıfbank ile kazandığı birçok kupa ile bu organizasyonlarda en fazla şampiyonluk yaşayan takım unvanını elde ederken, Giovanni Guidetti de bu başarıyı yaşayan ilk başantrenör olarak da tarihteki yerini aldı.