Vakıfbank Voleybolda Şampiyon

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu finalinde VakıfBank ile sarı lacivertli takım Fenerbahçe Opet karşı karşıya geldiler.

Final karşılaşmasında karşı karşıya gelen VakıfBank rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Opet ‘i setler de 3 – 0 ‘ lık üstünlük ile yenerek final de kupaya uzanan taraf oldular.

Vakıfbank Final de kazanırken üst üste 3, toplamda ise 9. kez kupanın sahibi olarak sahadan ayrıldılar.

Karşılaşma sonun da İtalya pasör çaprazı Paolo Egonu, gösterdiği müthiş performansla AXA Sigorta Kupa Voley’ in en değerli oyuncusu seçilerek ödüllendirildi.

Kupalar da finali iyi yapan Vakıfbank geçen sezon yine finalde karşılaşan iki ekipten VakıfBank rakibi Fenerabhçe Opet ‘i 3 – 2 yenerek kupaya uzanmıştı.

VAKIFBANK 3 – 0 FENERBAHÇE OPET

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu finalinde VakıfBank ile Fenerbahçe Opet ‘in karşı karşıya geldiği mücadelede İlk sete iyi başlayan rakibi karşısında Gabi ile sayılar bulan sarı siyahlı takım VakıfBank oldu. Hücumda rakibine üstünlük sağlayan sarı siyahlı takım Vakıfbank ilk seti de 25 – 15 ile 10 sayı fark ile sarı lacivertli rakibi karşısında önde tamamlayan takım oldular.

Karşılaşmanın ikinci seti ise her iki takım Vakıfbank ile Fenerbahçe Opet ‘in karşılıklı sayıları ile başladı. İkinci sette 10 – 7 öne geçen sarı siyahlı takım VakıfBank karşısında Fenerbahçe Opet, rakibine sayı şansı vermediği bölümde aradaki farkı kapatarak 12 – 10 öne geçtiler. ikinci sette son bölüme her iki takım da çok iyi başlarken son bölüme 18 – 18 ‘lik beraberlik ile girilen sette sarı siyahlı takım Vakıfbank ağırlığını da koyarak oyunun son bölümünde rakibi karşısında 25 – 23 ile 2 sayı fark ile 2. Seti de kazanarak durumu final de 2 – 0 ‘ a getirmiş oldular.

Son sette artık kaybedilecek bir şeyi kalmayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Opet için son setleri oynanıyordu. Karşılaşmada son sete de iyi başlayan sarı siyahlı takım Vakıfbank oyunun hemen başında buldukları sayılar ile 7 – 4 öne geçtiler. Sarı lacivertli takımın kolay kolay pes etmeye niyeti olmayan karşılaşmada Cristina’nın sayılarıyla etkili olduğu bölümde 16 – 15 ile öne geçti. Vakıfbank Egonu’ nun bulduğu sayılar ile 19 – 17 öne geçerken maç iki takımada gidip geliyordu. Vakıfbank 24 – 20 öne geçmesine rağmen Fenerbahçe Opet 25 – 24 üstünlük yakaladılar. Son anları nefes kesen oyun da Vakıfbank geriden gelerek sakin kaldıkları mücadele de bu seti de 29 – 27 ile alarak rakibini Fenerbahçe Opet ‘i 3 – 0 mağlup ettiler.

Maç Bilgileri

VAKIFBANK –  FENERBAHÇE OPET: 3-0

İLK SET SONUCU: 25 – 15, 2. SET SONUCU: 25 – 23, 3. SET SONUCU: 29 – 27